Drodzy Państwo, w tym tygodniu zachęcamy do wiosennych spacerów po lesie i drzewoterapii. Sprawdzamy, co dobrego może dać joga i odkrywamy tajemnice kobiet, które przyczyniły się do rozwoju nauki. Oto 5 rzeczy, o których chcieliby Państwo wiedzieć w tym tygodniu.

1. Natura poleca się wiosną. Cz. 2

Co tu kryć ? Początek wiosny do łatwych nigdy nie należał. Obecnie zapasy zdrowych zapraw, konfiturek, kiszonek i nalewek ratują nam zdrowe kucharzenie, ale wieki temu do chałup zaglądało widmo głodu. Mądrzy ludzie szukali wtedy ratunku w spiżarni natury. I my, jeżeli znużyło nas spożywanie zawartości słoików, możemy skorzystać z ich doświadczeń. Właśnie w tej chwili przeżywamy idealny czas na wczesnowiosenne łowy. Polecamy tekst Agnieszki Antosik, który ukaże się w CafeSenior w najbliższy wtorek.

2. Pięć powodów, dla których warto zacząć ćwiczyć jogę już dziś

Joga wpływa pozytywnie nie tylko na nasze ciało, ale także uspokaja, łagodzi stres i przywraca równowagę w organizmie. Można ćwiczyć ją niezależnie od wieku i sprawności fizycznej. Sprawdź, co dobrego może dać ci joga. Polecamy tekst Karoliny Malinowskiej, który ukaże się w CafeSenior w najbliższą środę.

3. Przytul drzewo i poczuj się lepiej!

Masz wrażenie, że przebywając w obecności drzew poprawiasz sobie nastrój? To nie tylko wrażenie! Drzewa leczą i to dosłownie. Sprawdź, jak działa drzewoterapia, czyli naturalna metoda wspierająca leczenie organizmu poprzez przebywanie pośród drzew. Polecamy tekst Karoliny Malinowskiej, który ukaże się w CafeSenior już w czwartek.

4. Piętnaście kobiet, których odkrycia zmieniły bieg historii. Cz. 3

Kobiety od stuleci miały istotny wkład w rozwój nauki. W trzeciej części cyklu artykułów zdradzamy kulisy największych odkryć dokonanych przez kobiety w dziedzinie medycyny, geologii i przyrody!  Zapraszamy do lektury tekstu Karoliny Malinowskiej, który ukaże się w CafeSenior  w piątek.

5. Urodziny, urodziny!

W sobotę 9 kwietnia francuski aktor, Jean-Paul Belmondo obchodzi 83. urodziny! Sławę przyniosła mu rola w filmie „Do utraty tchu” z roku 1960. W wieku trzydziestu lat aktor wydał autobiografię “30 lat, 25 filmów”, choć grał w nich od zaledwie lat sześciu! Filmy przyniosły mu sławę i pieniądze, lecz jego pasją pozostał teatr.

belmondo