Drodzy Państwo, w tym tygodniu zachęcamy do wiosennych porządków (nie tylko od święta) i wypróbowania nowych przepisów na wielkanocne mazurki. Sprawdzamy, czy zakupy w internetowych aptekach są bezpieczne i odkrywamy tajemnice kobiet, które przyczyniły się do rozwoju nauki. Oto 5 rzeczy, o których chcieliby Państwo wiedzieć w tym tygodniu.

1. Wieści z apteki: czy zakupy w e-aptece są bezpieczne?

Kupowanie leków bez wychodzenia z domu jest wygodnym rozwiązaniem. Czy na pewno bezpiecznym i opłacalnym? Milena Abramowicz z „Magazynu 60+” odpowiada na pytania i rozwiewa wątpliwości, które pojawiają się w związku z farmaceutycznymi zakupami w sieci. Polecamy tekst, który ukaże się w CafeSenior w najbliższy wtorek.

2. Dlaczego warto zarządzić wiosenne porządki (nie tylko od święta)?

W powietrzu czuć wiosnę! Cieplejsze dni, pierwsze pąki na drzewach, lżejsze kurtki i półbuty – chyba wszyscy od kilku tygodni na to czekaliśmy. W perspektywie również Święta Wielkanocne, a zatem czas spędzany z rodziną w otoczeniu wielkanocnych kurczaków, kolorowych pisanek i czekoladowych zajączków. Cieszy niezmiernie również słońce, które coraz śmielej zagląda przez okna do mieszkań. Nie ma co ukrywać – sprawia ono, że rano wstaje się łatwiej, a cały dzień upływa zdecydowanie przyjemniej. Sama radość! Polecamy tekst Pauliny Owińskiej, który ukaże się w CafeSenior w najbliższą środę.

3. Babcia i Wnuczka gotują: mazurek wielkanocny

Baby, mazurki, serniki – bez nich Święta Wielkanocne nie smakowałyby tak dobrze. Obecne są w polskich domach niemal od zawsze, a dla niektórych gospodyń ich przygotowywanie to prawdziwy rytuał. Determinuje go przecież tradycja – z dziada pradziada (albo raczej z babki prababki) ciasta pieczono w ten sam sposób. A gdyby jednak w tym roku nieco zaszaleć? Może nie tak całkowicie, może chociaż przy mazurku? To może się opłacić. Polecamy tekst Pauliny Owsińskiej, który ukaże się w CafeSenior już w czwartek.

4. Kobiety, których odkrycia zmieniły bieg historii. Cz. 2

Kobiety od stuleci miały istotny wkład w rozwój nauki. Tym razem zdradzamy kulisy największych odkryć dokonanych przez kobiety w dziedzinie medycyny, genetyki i ochrony przyrody!  Zapraszamy do lektury tekstu Karoliny Malinowskiej, który ukaże się w CafeSenior  w piątek.

5. Pierwszy Dzień Wiosny

Wiosna, ach to Ty! Aż chciałoby się zaśpiewać razem z Markiem Grechutą! W niedzielę 20 marca wypada pierwszy dzień wiosny astronomicznej, a w poniedziałek 21 marca – pierwszy dzień wiosny kalendarzowej. Wiosna astronomiczna rozpoczyna się w momencie równonocy wiosennej i trwa do momentu przesilenia letniego, co w przybliżeniu oznacza na półkuli północnej okres pomiędzy 20 marca a 22 czerwca. W tym czasie z każdą kolejną dobą dnia przybywa, a nocy ubywa.

Z radości, na myśl o coraz dłuższych dniach dzielimy się z Państwem naszą ulubioną wiosenną piosenką: