Drodzy Państwo, w tym tygodniu rozmawiamy z Magdą Umer, zdradzamy tajniki diety bezglutenowej i odkrywamy tajniki współczesnych relacji sąsiedzkich.  Oto 5 rzeczy, o których chcieliby Państwo wiedzieć w tym tygodniu.

1. Magda Umer: jest cudnie

Byłam dzieckiem bardzo kochanym przez wszystkich i być może dzięki temu mającym duże poczucie bezpieczeństwa – podkreśla Magda Umer w wielu wywiadach. Polecamy wtorkowy tekst o Magdzie Umer, którego autorką jest Ewa Walicka z „Magazynu 60+”.

2. Magda Umer: duet z czasem

Przygodę ze śpiewaniem zaczęła już w liceum. Współpracowała z Jeremim Przyborą, Krystyną Jandą i Agnieszką Osiecką, pytana o swój największy sukces, odpowiada – moi synowie. Z Magdą Umer rozmawiała Ewa Walicka z „Magazynu 60+”, a efekty tej rozmowy ukażą się w CafeSenior w najbliższą środę.

3. Dobre relacje sąsiedzkie – czy w ogóle są potrzebne?

Czasem wtrącają nos w nie swoje sprawy, wiedzą lepiej od nas, kiedy wychodzimy z domu i kiedy do niego wracamy, znają z widzenia wszystkich naszych przyjaciół i członków rodziny. Niekiedy wydaje im się nawet, że wiedzą i o nich, i o nas wszystko. Bywa zatem, że mamy ich serdecznie dość. Sąsiedzi. Polecamy tekst Pauliny Owsińskiej, który ukaże się w CafeSenior już w czwartek.

4. Bez glutenu: smacznie i zdrowo?

Dieta bezglutenowa staje się coraz modniejsza, piszą o niej kolorowe magazyny i portale z poradami o zdrowym stylu życia. Skomponowanie menu, w którym nie będzie glutenu jest nie lada wyzwaniem, dlatego zastanów się najpierw czy taka dieta będzie dla Ciebie korzystna. Dietetycy polecają dietę bezglutenową przede wszystkim osobom, które są uczulone na ten składnik odżywczy i chorują na celiaklię. Poznaj tajniki diety bezglutenowej! Zapraszamy do lektury tekstu Karoliny Malinowskiej, który ukaże się w CafeSenior  w piątek.

5. Światowy Dzień Choroby Alzheimera

15 marca obchodzimy Światowy Dzień Choroby Alzheimera. Choroba Alzheimera dotyka całą rodzinę. Najbardziej te osoby, które bezpośrednio sprawują opiekę nad chorym. Jak pomóc bliskiej osobie, nie zapominając o sobie i radościach życia? Polecamy Państwu artykuł pt. „Gdy pamięć odmawia posłuszeństwa”, który ukazał się w zeszłym tygodniu w CafeSenior.