Drodzy Państwo, w tym tygodniu piszemy o tym, dlaczego warto odwiedzić Indie i co jeść, by zdrowym być po 60. Zapraszamy także po nowości na blogach CafeSenior. Oto 5 rzeczy, o których chcieliby Państwo wiedzieć w tym tygodniu.

1. Blogi CafeSenior: co nowego?

Co nowego wydarzyło się na blogach „Krecia natura”, „Ciśnieniomierz”, „Podróże Marii” i „Buszując w kulturze”? Zapraszamy, jeśli chcą Państwo poznać smak życia blisko natury, dostrzec niezwykłe chwile w szarej z pozoru codzienności i poznać Audrey Hepburn widzianą oczami syna. Zapraszamy do lektury tekstu, który ukaże się w CafeSenior we wtorek.

2. Podróże: a może… Indie?

Zabytkowe Tadż Mahal, tętniące życiem Delhi, zielone, herbaciane serce w prowincji Darjeeling. Indie są pełne atrakcji turystycznych i ważnych miejsc światowego dziedzictwa kultury. Pobudzają zmysły intensywnymi barwami, zapachami, ruchem. Podobno kocha się je lub nienawidzi. Polecamy tekst autorstwa Karoliny Malinowskiej, który ukaże się w CafeSenior już w najbliższą środę.

3. Być piękną po sześćdziesiątce – co jeść, by pomóc urodzie?

Dobrze wyglądać i dobrze czuć się we własnej skórze lubimy wszystkie – bez względu na wiek. To pragnienie właściwe jest chyba każdej kobiecie. Nic dziwnego, świadomość tego, że nasza prezencja jest odpowiednia, dodaje pewności siebie, poprawia nastrój i motywuje do spotkań towarzyskich. Jedynym, co wraz z liczbą przeżytych wiosen nie pozostaje takie samo, jest sposób dbania o urodę. Polecamy tekst Pauliny Owsińkiej, który ukaże się w CafeSenior już w czwartek.

4. Osiem sposobów na oszczędzanie wody

Zdarza Ci się zostawiać odkręconą wodę, gdy myjesz zęby? Masz toaletę z tradycyjną spłuczką? Sprawdź, jak w prosty sposób możesz zaoszczędzić nawet 10 000 litrów wody miesięcznie. Polecamy tekst autorstwa Karoliny Malinowskiej, który ukaże się w CafeSenior w piątek.

5. Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”

We wtorek, pierwszego marca obchodzimy Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”, poświęcony  żołnierzom antykomunistycznego i niepodległościowego podziemia.