Drodzy Państwo, w tym tygodniu zdradzamy, na czym polega sekret młodości 84-letniej modelki, objaśniamy czym jest minimalizm i zgłębiamy potrzebę bliskości. Oto 5 rzeczy, o których chcieliby Państwo wiedzieć w tym tygodniu.

1. Babcia i Wnuczka gotują: rozgrzewająca zupa na chłodne dni

Gdy wracamy zmarznięci do domu, nic nie smakuje równie dobrze jak talerz (albo i więcej!) rozgrzewającej zupy. To najlepsza obrona przed czającymi się wszędzie wirusami i bakteriami – obrona przez atak. Taki obiad niemal natychmiast pobudzi krążenie, przywróci właściwy koloryt zziębniętym palcom i nosom, odpręży całe ciało. Mimo że przez lata mody na najlepsze zimowe zupy przychodziły i odchodziły, to ich podstawowa funkcja pozostaje niezmienna. Polecamy Państwu artykuł autorstwa Pauliny Owsińskiej, który ukaże się w CafeSenior w najbliższy wtorek.

2. Czym jest minimalizm?

Jak mogliście zorientować się w poprzedniej części cyklu o minimalizmie, zakłada on przede wszystkim wolność człowieka, który wiąże się z tym nurtem. Nie ma tak naprawdę żadnych konkretnych wytycznych, jest za to jednocząca wszystkie kierunki idea: świadome korzystanie z dostępnych nam dóbr. Niczego nie trzeba się wyrzekać do końca! Zapraszamy do lektury drugiej  części artykułu autorstwa Agnieszki Antosik, który ukaże się w CafeSenior w najbliższą środę.

3. Potrzeba bliskości

Każdy z nas potrzebuje bliskości, rozmowy, spotkania lub zwykłego przebywania z kimś. Życie nabiera pełniejszego wymiaru, gdy możemy dzielić się ważnymi chwilami z bliską osobą. Seniorzy odczuwają tę potrzebę szczególnie dotkliwie, gdy w ich otoczeniu zaczyna brakować najbliższych. Zapraszamy do lektury tekstu autorstwa Karoliny malinowskiej, który ukaże się w CafeSenior w czwartek.

4. Babcia i wnuczka gotują: szybkie i proste karnawałowe przekąski

Lata mijają, mody się zmieniają, ale jedno pozostaje takie samo – wszyscy lubimy się bawić! Karnawał to najlepsza ku temu okazją. Ten okres w roku przecież jak żaden inny jest wprost dedykowany balom, imprezom i prywatkom. Zapraszamy do lektury tekstu Pauliny Owsińskej, który ukaże się w CafeSenior w piątek.

5. Międzynarodowy Dzień Przytulania

Przytulanie to samo zdrowie! Nie tylko wspomaga odporność organizmu, ale również zmniejsza ryzyko chorób serca oraz niweluje objawy stresu. Dzień przytulania obchodzony jest w różne dni w wielu miejscach na świecie, m.in. w USA, Australii, Niemczech czy Austrii. Jednym z terminów , w których obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Przytulania to 31 stycznia. Ta wyjątkowo przyjemna tradycja zapoczątkowana została w latach 80. w Stanach Zjednoczonych przez Kevina Zaborneya and Adama Olisa, którzy uznali, że Amerykanie niepotrzebnie wstydzą się okazywać uczucia publicznie. Tym bardziej po odkryciu przez naukowców z Instytutu Badań nad Dotykiem, że pary we Francji poświęcają na przytulanie aż 3 razy więcej czasu. Drodzy Państwo, życzymy miłego przytulania się!