Drodzy Państwo, w tym tygodniu zdradzamy, na czym polega współczesny minimalizm, opowiadamy o korzyściach płynących z nowych technologii i podpowiadamy, jak zdobyć nowych znajomych. Oto 5 rzeczy, o których chcieliby Państwo wiedzieć w tym tygodniu.

1. Czym jest minimalizm?

Czy słyszeliście to słowo? Z czym Wam się ono kojarzy? Jeżeli są to złe skojarzenia, być może wokół tego słowa narosło nieco nieporozumień. Bo w założeniach minimalizm ma prowadzić przede wszystkim do odpoczynku dla duszy. Drodzy Państwo, oto sposób na wytchnienie na wyciągnięcie ręki. Zapraszamy do lektury pierwszej części artykułu autorstwa Agnieszki Antosik, który ukaże się w CafeSenior w najbliższy wtorek.

2. Jak zdobyć nowych znajomych?

Znajomi: dzięki nim szybciej i przyjemniej płynie czas, łatwiej realizować swoje marzenia i cieszyć się pogodą ducha. Czujesz się trochę samotnie i chcesz nawiązać nowe znajomości, ale nie bardzo wiesz jak i od czego zacząć? Przede wszystkim od rozmowy z drugą osobą. Polecamy Państwu artykuł autorstwa Karoliny Malinowskiej, który ukaże się w CafeSenior w najbliższą środę.

3. Zrób sobie Dzień Babci i Dzień Dziadka

To już w tym tygodniu! W czwartek będziemy obchodzić Twoje święto. Życzenia i czas w gronie najbliższych to jeden ze sposobów na świętowanie tego wyjątkowego dnia. A co gdyby tak zrobić coś dobrego dla siebie, coś o czym od dawna marzyliśmy, ale nie mieliśmy czasu albo odwagi? Zapraszamy do lektury tekstu autorstwa Pauliny Owsińskiej, który ukaże się w CafeSenior w czwartek.

4. Dlaczego „nowe technologie” to korzyści?

Odpowiadając na to pytanie powiedzmy sobie najpierw, czym będą  dla nas „nowe technologie” i czym będzie „korzyść”. Korzyścią będzie lepszy, tańszy, szybszy i łatwiejszy sposób zrobienia czegoś, z wykorzystaniem „nowych technologii”. Jak i czym to się je?  Zapraszamy do lektury tekstu Wiesława Gliniaka, który ukaże się w CafeSenior w piątek.

5. Urodziny, urodziny!

18 stycznia 1882 roku urodził się pisarz Alan Aleksander Milne – twórca “misia o bardzo małym rozumku”. Stąd też 18 stycznia obchodzony jest na całym świecie Dzień Kubusia Puchatka. Pierwsza książka o Kubusiu ukazała się w 1926 roku. To oznacza drodzy Państwo, ze Kubuś kończy w tym roku 90 lat! Od tamtego czasu dzieła pisarza przetłumaczono na kilkanaście języków i sprzedano w nakładzie ponad 7 milionów egzemplarzy.