Drodzy Państwo, w tym tygodniu polecamy sprawdzone przepisy na bigos, przedstawiamy oryginalne graffiti w wykonaniu Agnes z Moraw i zachęcamy do życia z pasją na co dzień? Oto 5 rzeczy, o których chcieliby Państwo wiedzieć w tym tygodniu.

1. Babcia i wnuczka gotują: bigos

Chyba trudniej o bardziej tradycyjnie polską potrawę niż bigos. Jest w nim wszystko to, co stereotypowo kojarzy się z polską kuchnią – kapusta, grzyby leśne, cebula, mięso, smalec! Bigos jest wystarczająco ciężkostrawny i bardzo rozgrzewa, co przy surowych (niegdyś!) zimach było niezwykle ważne. Wydawałoby się, że żadną miarą nie da się tego przepisu unowocześnić. A jednak! Bigosem mogą zajadać się zarówno zwolennicy staropolskiej kuchni, jak i pasjonaci nowych żywieniowych trendów. Już we wtorek Paulina Owsińska zdradzi Państwu sprawdzone przepisy na bigos w wersji tradycyjnej i nowoczesnej. Palce lizać!

2. Akcja-inspiracja: tradycyjne graffiti

Agnes Kashparkova z czeskich Moraw ma niecodzienne hobby… Ozdabia okoliczne domy misternym, kwiecistym graffiti. Tego się nie da opisać, to trzeba zobaczyć! W ręcznie malowaną krainę białych domów zabierze Was już w czwartek Karolina Malinowska.

3. 59-letnia Yasmina odmienia świat mody

Yasmina Rossi podbija na nowo światowe wybiegi i pokazuje, że wszystko jest możliwe! „Coraz bardziej lubię i akceptuję siebie i swoje ciało, o wiele bardziej niż gdy miałam 20 lat”. Po historię Yasminy zapraszamy Was na CafeSeninor już piątek.

4. Dzień Elvisa Presleya

Święto to obchodzone jest co roku 8 stycznia, w dniu urodzin Elvisa. W tym roku piosenkarz świętowałby osiemdziesiąte pierwsze urodziny!  Z tej okazji w jego posiadłości Graceland w Memphis spotkają się fani Elvisa z całego świata. Będą składać kwiaty, odśpiewają “Happy Birthday” i posłuchają razem jego ulubionych utworów. My też mamy dziś dla Państwa jedną z najbardziej znanych piosenek Elvisa Presleya:

5. Dzień Ligi Ochrony Przyrody

Liga Ochrony Przyrody to najstarsza organizacja ekologiczna w Polsce. Założono ją 9 stycznia 1928 i dlatego właśnie 9 stycznia wybrano jako dzień, w którym świętujemy wszystko, co wiąże się z Ligą i jej działalnością. Celem Ligi jest ochrona fauny i flory w naszym kraju, a w jej logo znajduje się jedno z najbardziej majestatycznych i rozpoznawalnych zwierząt w Polsce – żubr. Dziś Liga Ochrony Przyrody propaguje szacunek dla tego, co nas otacza, edukuje młodych i starych, prowadzi różnego rodzaju akcje społeczne. Zapraszamy na stronę Ligi Ochrony Przyrody >>