Drodzy Państwo, w tym tygodniu zachęcamy do udziału w konkursie dla początkujących blogerów! Mamy dla Państwa moc inspirujących porad na temat pisania od młodych blogerów, a także… zdradzamy, jak wybrać zdrowe musli. Oto 5 rzeczy, o których chcieliby Państwo wiedzieć w tym tygodniu.

  1. Uwaga, konkurs!

Drodzy, ogłaszamy konkurs dla tych, którzy już trochę piszą i dla tych, którzy o pisaniu marzą, ale jeszcze nie spróbowali. Masz niecodzienne hobby, kulinarne przepisy nie mają przed tobą tajemnic, interesujesz się modą, czujesz, że ogród jest twoim drugim domem lub po prostu lubisz dzielić się z innymi swoimi przemyśleniami? W konkursie może wziąć udział każdy, kto ukończył 60 lat. Wystarczy wymyślić temat bloga i napisać pierwszy tekst, który mógłby zostać na nim opublikowany, a później wysłać swoje zgłoszenie za pośrednictwem strony www.cafesenior.pl/konkurs. Na zgłoszenia czekamy do 10.11.2015. Zapraszamy!

Czy przewidujemy nagrody? Oczywiście! Dziesięć osób otrzyma własne blogi, a na podstawie kilku opublikowanych notatek jurorzy zadecydują, do kogo trafią atrakcyjne nagrody rzeczowe, m.in. laptop Dell Inspiron, smartfony MyPhone Halo X, gadżety od firmy Microsoft oraz specjalne konta do monitoringu internetu od Monitori.

  1. Jak pisać bloga? Seniorom podpowiadają blogerzy

Co nam może dać pisanie bloga i jak dobrze blogować? Tak, by pisanie nie było dla nas męką, a radość z niego czerpali z nami także nasi czytelnicy? Jaki powinien być warsztat pracy blogera, o czym warto pamiętać, jak skutecznie docierać do nowych odbiorców? Mamy dla Państwa kilka podpowiedzi!

Poprosiliśmy młodych wiekiem, ale bogatych doświadczeniem blogerów o to, by podzielili się z Państwem swoimi refleksjami na temat blogowania. Czytajcie nasz mały cykliczny poradnik jak blogować, weźcie udział w naszym konkursie lub kibicujcie tym, którzy się na to zdecydują! Do lektury nowego cyklu artykułów zapraszamy już we wtorek.

3. Lifemanagerka.pl: Blogowanie to dzielenie się swoją pasją!

W naszym nowym cyklu „Jak blogować” doświadczeni blogerzy pomagają seniorom stawiać pierwsze kroki w niełatwej sztuce blogowania. Na początek będziemy mieć dla Państwa porcję inspiracji i porad od Agnieszki z bloga Lifemanagerka.pl. Na swoim blogu pisze o tym, jak sobie radzi, będąc szefową sama dla siebie, a także o zdrowym stylu życia (odżywianiu, aktywności fizycznej) i rozwoju osobistym. Jej blog podczas tegorocznej edycji Share Week został jednym z najchętniej polecanych blogów w Polsce. Polecamy inspirujące porady od Agnieszki, które w CafeSenior ukażą się już w najbliższy wtorek.

  1. Jak wybrać zdrowe musli?

Musli jest coraz popularniejszą śniadaniową przekąską. Jest lekkie, łatwe i szybkie w przygotowaniu, a może być też bardzo zdrowe. Często sięgamy po najładniej prezentujące się produkty, nie patrząc na ich skład i wartość odżywczą. Na co warto zwracać uwagę wybierając musli? Sprawdź w najnowszym artykule Karoliny Malinowskiej, który ukaże się w CafeSenior w czwartek.

  1. Aleksander Doba, obieżyświat i kajakarz planuje kolejne wyprawy

Aleksander Doba, 68-letni emerytowany inżynier mechanik z Polic dwukrotnie przepłynął kajakiem Ocean Atlantycki. Jest pierwszym na świecie człowiekiem, który dokonał takiego wyczynu bez wspomagania żaglem. Polecamy inspirującą opowieść o niezwykłej życiowej pasji, która ukaże się w CafeSenior w najbliższy piątek.