Drodzy Państwo, w tym tygodniu zachęcamy do udziału w konkursie dla początkujących blogerów i wyjazdu do tężni solankowych. Podpowiadamy, dlaczego czasem dobrze pobyć samemu i jak cieszyć się życiem. Oto 5 rzeczy, o których chcieliby Państwo wiedzieć w tym tygodniu.

1. Uwaga, konkurs!

Drodzy, zachęcamy do udziału w konkursie dla początkujących blogerów. To konkurs dla tych, którzy już trochę piszą i dla tych, którzy o pisaniu marzą, ale jeszcze nie spróbowali. Masz niecodzienne hobby, kulinarne przepisy nie mają przed tobą tajemnic, interesujesz się modą, czujesz, że ogród jest twoim drugim domem lub po prostu lubisz dzielić się z innymi swoimi przemyśleniami?

W konkursie może wziąć udział każdy, kto ukończył 60 lat. Wystarczy wymyślić temat bloga i napisać pierwszy tekst, który mógłby zostać na nim opublikowany, a później wysłać swoje zgłoszenie za pośrednictwem strony www.cafesenior.pl/konkurs. Na zgłoszenia czekamy do 10.11.2015. Zapraszamy!

Czy przewidujemy nagrody? Oczywiście! Dziesięć osób otrzyma własne blogi, a na podstawie kilku opublikowanych notatek jurorzy zadecydują, do kogo trafią atrakcyjne nagrody rzeczowe, m.in. laptop Dell Inspiron, smartfony MyPhone Halo X, gadżety od firmy Microsoft oraz specjalne konta do monitoringu internetu od Monitori.

2. Trudna sztuka bycia samemu – jakie korzyści płyną z bycia sam na sam ze sobą?

Większość z nas nie lubi zbyt długo przebywać tylko we własnym towarzystwie, a perspektywa spędzenia samotnie kilku dni niejednego wprawia w zły nastrój. Nic dziwnego – jesteśmy istotami społecznymi, żyjemy w zbiorowościach i mało kto chce być pozostawiony sam sobie. Niemniej jednak, warto dostrzec, że przebywanie sam na sam ze sobą może znacznie wzbogacić życie. Polecamy najnowszy tekst Pauliny Owsińskiej, który ukaże się w CafeSenior w najbliższy wtorek.

3. Tężnie solankowe: dlaczego warto i gdzie się wybrać

Inhalacje w tężniach solankowych dostarczają wielu niezbędnych mikroelementów, pomagają odzyskać równowagę naszemu organizmowi i skutecznie wspomagają leczenie wielu chorób. Dowiedz się, co możesz zyskać wdychając jod, brom, magnez, wapń, potas, żelazo i sód. Jak korzystać z tężni i gdzie warto się wybrać? Polecamy najnowszy tekst Karoliny Malinowskiej, który ukaże się w CafeSenior w najbliższą środę

4. Jak cieszyć się życiem?

Co zazwyczaj słyszysz, gdy pytasz swoją sąsiadkę, co u niej nowego? Z dużym prawdopodobieństwem można przyjąć, że podczas krótkiej rozmowy poznasz całą listę utrapień i chorób, jakie ją spotkały w ostatnim czasie. Mówi się, że Polacy mają narzekanie we krwi. Co zrobić, by się od niego uwolnić i częściej dostrzegać radosną stronę życia? Polecamy najnowszy tekst Karoliny Malinowskiej, który ukaże się w CafeSenior w ten czwartek.

5. Praca dodaje skrzydeł?

Polecamy zwykłą, a jednocześnie niezwykłą historię Feliminy, dla której praca jest prawdziwą pasją i źródłem drobnych, codziennych przyjemności. Bohaterka naszej piątkowej opowieści ma… sto lat i energii tyle, że mogłaby nią obdarzyć co najmniej kila osób! Polecamy tę inspirującą historię, która ukaże się w CafeSenior w najbliższy piątek.