Drodzy Państwo, w tym tygodniu zachęcamy Państwa do poznania sprawdzonych sposobów na jesienną chandrę i do oszczędzania jedzenia, a także opowiadamy o magii bursztynu. Oto 5 rzeczy, o których chcieliby Państwo wiedzieć w tym tygodniu.

1. By nie wyrzucać chleba, czyli jak oszczędzać jedzenie?

Chleb nasz powszedni… tak często jest przez nas po prostu marnowany. Zeschnięte kawałki często lądują w reklamówce z dość jednoznacznym przeznaczeniem. Pół biedy, jeżeli jej zawartością pożywią się jakieś zwierzęta. Już w najbliższy wtorek w CafeSenior ukaże się najnowszy tekst autorstwa Agnieszka Antosik.

2. Jesienna chandra – jak się jej nie dać?

Smutno, pada, wieje, dni są krótkie, a noce – długie. Aura za oknem nie nastraja optymistycznie. Słoneczne letnie dni odeszły już do przeszłości, a w jesieni tak trudno się odnaleźć. Człowiek najchętniej zamknąłby się w czterech ścianach i w ogóle nie wychodził. Na szczęście, tak się nie da. „Na szczęście”, gdyż jesienią też może być fajnie. Polecamy środowy artykuł Pauliny Owsińskiej.

3. Piękno zaklęte w bursztynie

Bursztyn zachwyca i zadziwia ludzi od wieków swoim pięknem i zdrowotnymi właściwościami. Niezwykła historia powstania bursztynu i jego wyjątkowe działanie sprawiają, że stał się symbolem piękna i siły natury. Bryłki skamieniałej żywicy drzew iglastych powstały około 40-50 milionów lat temu i przetrwały w tej formie aż do dziś. Zapraszamy do lektury tekstu autorstwa Karoliny Malinowskiej, który ukaże się w CafeSenior w najbliższy czwartek.

4. Jak obchodzić sto trzecie urodziny?

Im starsi jesteśmy, tym rzadziej przejmujemy się swoimi urodzinami. A przynajmniej coraz rzadziej wyprawiamy urodzinowe przyjęcia. Poznajcie Marię, która hucznie i z radością świętowała sto trzecią rocznicę dnia, w którym przyszła na świat i przebrała się z tej okazji w strój super bohaterki, którą jest w zwykłym życiu. O tym, jak cieszyć się życiem opowie nam w najbliższy piątek Karolina Malinowska.

5. Chroń z nami godność osób starszych, podpisz apel!

Drodzy Państwo, dołączamy do akcji  Stowarzyszenia „Mali bracia Ubogich” i zachęcamy do podpisania się pod apelem w obronie godności osób starszych >>

„Ten apel to reakcja na systematycznie docierające do nas sygnały łamania podstawowych praw osób starszych, w tym prawa do poszanowania godności. Sygnały mocno niepokojące w przypadkach, gdy dopuszczają się ich osoby i instytucje wyznaczone do tego, by pomagać; szczególnie przykre, gdy ich ofiarą padają ludzie najbardziej narażeni na wykluczenie społeczne: samotni, niemający wsparcia w rodzinie, niesamodzielni.” Więcej o akcji dowiedzą się Państwo TUTAJ.