Drodzy Państwo, w tym tygodniu zachęcamy Państwa do odkrycia nowych, domowych sposobów na kosmetyki, przyjrzenia się cydrowi i najczęściej jadanemu pieczywu. Oto 5 rzeczy, o których chcieliby Państwo wiedzieć w tym tygodniu.

1. Domowe sposoby na kosmetyki – cz. 5

Często to one właśnie psują nam humor. Ponieważ w naszych charakterach często leży zadręczanie się drobiazgami zamiast skupienia się na tym, co w całokształcie prezentuje się świetnie, nie pozostaje nic innego jak… pochylić się nad tymi drobnymi niedoskonałościami i zafundować im pierwszorzędną kurację dobroczynną. Oczywiście nie oznacza to konieczności kupowania czegokolwiek, co polecą Wam reklamy. Już w najbliższy wtorek w CafeSenior ukaże się najnowszy tekst autorstwa Agnieszka Antosik.

2. Wszystko, co warto wiedzieć o cydrze

Cydr, nazywany także jabłecznikiem, to nic innego niż… sfermentowany sok z jabłek. Od wina odróżnia go między innymi niższa zawartość alkoholu: od 2 do 7%. Cydr przywędrował do nas z Anglii i Francji w XVI wieku. Za co tak go lubimy? Polecamy środowy artykuł Karoliny Malinowskiej.

3. Chleb: czy wiesz, co jesz?

Żytni, pszenny czy mieszany, który z nich jest najzdrowszy? Zdradzamy tajniki dotyczące składu i podpowiadamy, na co warto zwracać uwagę przy wyborze chleba. Zapraszamy do lektury tekstu autorstwa Karoliny Malinowskiej, który ukaże się w CafeSenior w najbliższy czwartek.

4. Drugie życie starych mebli

Masz dość swoich mebli? To nie znaczy, że musisz kupować nowe. Jeśli masz trochę czasu, pomysł na zmianę, lubisz majsterkować lub po prostu masz artystyczną duszę, możesz dać swoim meblom drugie życie. Podpowiadamy, jak wyczarować ze starych mebli unikalną ozdobę naszego domu lub mieszkania.

5. Chroń z nami godność osób starszych, podpisz apel!

Drodzy Państwo, dołączamy do akcji  Stowarzyszenia „Mali bracia Ubogich” i zachęcamy do podpisania się pod apelem w obronie godności osób starszych >>

„Ten apel to reakcja na systematycznie docierające do nas sygnały łamania podstawowych praw osób starszych, w tym prawa do poszanowania godności. Sygnały mocno niepokojące w przypadkach, gdy dopuszczają się ich osoby i instytucje wyznaczone do tego, by pomagać; szczególnie przykre, gdy ich ofiarą padają ludzie najbardziej narażeni na wykluczenie społeczne: samotni, niemający wsparcia w rodzinie, niesamodzielni.” Więcej o akcji dowiedzą się Państwo TUTAJ.