Drodzy Państwo, w nadchodzącym tygodniu  zachęcamy Państwa do wprowadzenia dobrych nawyków w swoje życie, przyglądamy się e-bookom i tradycyjnym książkom, a także zapraszamy w jesienne Pieniny. Oto 5 rzeczy, o których chcieliby Państwo wiedzieć w tym tygodniu.

1. Jak sprawić, by dobre nawyki na stałe zagościły w naszym życiu?

Ile to razy obiecywałeś sobie, że już nie będziesz narzekać na pogodę? Ile razy próbowałeś codziennie wychodzić na spacer? Ile razy rzucałeś palenie? Ile razy przechodziłeś na zdrową dietę? Pewnie całe mnóstwo. Za każdym razem rozpoczynałeś od mocnego postanowienia, głębokiej wiary w sukces, a i tak kończyło się tak, jak się kończyło. Nierzadko totalną katastrofą. Jak zmienić swoje nawyki na lepsze? O tym opowie Paulina Owsińska już w najbliższy wtorek.

2. E-book czy tradycyjna książka?

Coraz więcej czytelników zastanawia się nad wyborem między tradycyjną książką a bardziej nowoczesnym e-bookiem. Warto przyjrzeć się bliżej zaletom i wadom książek w obydwu formatach. Podpowiadamy Wam, kiedy i w jakich sytuacjach lepiej sprawdza się książka drukowana, a kiedy w wersji elektronicznej. O zaletach i wadach obydwu form książkowych opowie nam w środę Karolina Malinowska.

3. Pomysł na weekend

Szukają Państwo pomysłu na kilkudniowy wyjazd za miasto? Tym razem zapraszamy w… Pieniny! Pieniny nie są wysokimi górami. Są za to znane ze stromych, skalistych stoków, przeplatanych doliną Dunajca, na którym utworzono malownicze Jezioro Czorsztyńskie. Na jasnych pienińskich skałach majestatycznie wznoszą się zamki w Niedzicy i w Czorsztynie. Kolorowe, jesienne drzewa wyjątkowo pięknie kontrastują z wapiennymi skałkami, dodając Pieninom niepowtarzalnego uroku. Zapraszamy do lektury czwartkowego tekstu autorstwa Karoliny Malinowskiej.

4. Jaki powinien być idealny komputer dla seniora?

Jak ze wszystkim, póki nie określi się dokładniej komu, czyli jakiemu starszakowi ma to coś służyć, to …niekoniecznie dobrze się trafi. Przyjmijmy zatem, że chodzi tu raczej o przeciętnego i/lub słabo zaawansowanego technologicznie, raczej starszego seniora/seniorkę. Na co zwrócić uwagę, wybierając komputer? Już w najbliższy piątek opowie Państwu o tym Wiesław Gliniak.

5. Międzynarodowy Dzień Osób Starszych

Już w najbliższą sobotę będziemy obchodzić w całej Polsce Międzynarodowy Dzień Osób Starszych. Dzień ten został ustanowiony przez ONZ w 1990 r.,  w celu podkreślenia, że w XXI wieku, zgodnie z demograficznymi trendami, starzenie się społeczeństwa stanie się jednym z najważniejszych wyzwań. Święto to podkreśla międzynarodową solidarność osób starszych niezależnie od ich narodowości, rasy, kultury czy warunków, w jakich żyją. W dniu obchodów w całej Polsce odbędą się liczne imprezy, sprawdźcie Państwo czy będą także w Waszej okolicy!