Drodzy Państwo, w nadchodzącym tygodniu  zachęcamy Państwa do wybrania się na grzybobranie, bierzemy pod lupę płatki śniadaniowe i przyglądamy się domowym sposobom na kosmetyki do pielęgnacji twarzy i włosów. Oto 5 rzeczy, o których chcieliby Państwo wiedzieć w tym tygodniu.

1. Domowe sposoby na kosmetyki – cz. 2

Już we wtorek w CafeSenior będzie czekać na Państwa kolejny tekst z cyklu „oszczędny senior”. Tym razem Agnieszka Antosik opowie o tajnikach tanich kosmetyków – nie tych ze sklepu, ale takich, które mogą Państwo samodzielnie przygotować w domowej kuchni lub zastąpić tańszymi odpowiednikami. Tym razem polecamy sprawdzony przepis na olejek, który czyści i pielęgnuje. Zapraszamy do lektury wtorkowego tekstu.

2. Czy płatki śniadaniowe są zdrowe?

Płatki śniadaniowe to jeden z prostszych sposobów na szybkie i sycące śniadanie. Lubią je zarówno najmłodsi, jak i nieco starsi. Wystarczy do miseczki wrzucić ulubione płatki, zalać je mlekiem lub jogurtem i posiłek gotowy. Do tego zewsząd dochodzą do nas głosy, że tak jest fit, zdrowo i ogólnie dobrze dla samopoczucia. Czy jednak to prawda? O tym, na co zwracać uwagę, wybierając płatki śniadaniowe, dowiedzą się Państwo z artykułu Pauliny Owsińskiej, który ukaże się w CafeSenior już w najbliższą środę.

3. Czarna, biała, czerwona i zielona

Herbata jest jednym z najpopularniejszych napojów na świecie. Codziennie pija ją większość z nas, a wiele osób nie wyobraża sobie bez niej dnia. O wyjątkowych właściwościach białej, czerwonej, zielonej i czarnej herbaty opowie na CafeSenior w najbliższy czwartek Karolina Malinowska.

 4. Na co zwracać uwagę, zbierając grzyby?

Drodzy Państwo, rusza sezon na grzybobranie! Ciepłe, wrześniowe dni i przelotne deszcze sprzyjają miłośnikom grzybobrania. Na co warto zwrócić uwagę zbierając grzyby? Już w piątek Karolina Malinowska podpowie Państwu, gdzie i kiedy szukać, by je znaleźć. Polecamy lekturę tego artykułu, zanim wybiorą się Państwo do lasu.

5. Zapraszamy na bezpłatne warsztaty twórczego pisania

Razem ze stowarzyszeniem KONCENTRAT zapraszamy na bezpłatne warsztaty twórczego pisania dla seniorów, które odbywają się pod naszym patronatem. Najbliższe spotkanie już 17 września o 9.30 w Stacji Muranów, w Warszawie. Będzie kawa, ciasto, książkowe prezenty i ćwiczenia pisarskie. Informacje i zapisy: stowarzyszenie.koncentrat@gmail.com i tel. 691 937 428. Już wkrótce zajęcia w kolejnych miastach! Więcej informacji na www.piszemyplus.pl