Drodzy Państwo, w tym tygodniu łączymy przyjemne z pożytecznym. Podpowiadamy, jak sprzątać w sposób oszczędny i przyjazny przyrodzie, jak spędzać wolny czas z wnukami i zachęcamy do lektury skandynawskich kryminałów. Oto 5 rzeczy, o których chcieliby Państwo wiedzieć w tym tygodniu.

1. Sprzątanie tanie i oszczędne, czyli patenty na oszczędzanie

Jak sprzątać tanio i ekologicznie? Już we wtorek podpowiemy Państwu, jak posprzątać mieszkanie lub dom za pomocą sody, octu i olejku eterycznego – prosto, niskim kosztem i w sposób przyjazny przyrodzie. Zapraszamy do lektury tekstu Agnieszki Antosik.

2. Pomysły na wspólne międzypokoleniowe aktywności

Wakacje powoli zbliżają się ku końcowi, ale nic nie stoi na przeszkodzie, by wycisnąć z nich tyle, ile jeszcze tylko się da. Warto trochę pokombinować, by spędzić z wnukami jak najwięcej czasu. W końcu już niedługo znowu będą pochłonięte chodzeniem do szkoły, odrabianiem lekcji i zajęciami pozalekcyjnymi. Zatem: kiedy jak nie teraz? Już w środę podpowiemy Państwu, jak ciekawie spędzić wakacyjne chwile z wnukami. Zapraszamy do lektury tekstu Pauliny Owsińskiej.

3. Do poczytania: skandynawskie „nordic-noir”

Słyszeli Państwo o „nordic-noir”? Tak często określa się kryminalne powieści z krajów skandynawskich. Książki nordic-noir zajmują wysokie miejsca na listach bestsellerów na całym świecie, także w Polsce. Hening Mankell, Jo Nesbo, Lisa Marklund i Camilla Lackberg to jedni z najpopularniejszych autorów z północnej Europy. Już w czwartek zapraszamy Państwa do lektury tekstu o skandynawskich kryminałach.

4. Uwaga: konkurs, a w nim do wygrania wyjątkowe książki!

Drodzy Państwo, zachęcamy do udziału w konkursie, w którym mamy Was wspaniałe nagrody książkowe: „Łączniczki. Wspomnienia z Powstania Warszawskiego”. Aby wziąć udział w konkursie, wystarczy odpowiedzieć na proste pytanie: „Dlaczego chciałabyś / chciałbyś przeczytać tę książkę”. Zgłoszenia prosimy przesyłać na adres konkurs.cafesenior@gmail.com  do północy w niedzielę, 23.08.2015. Naprawdę warto! Szczegóły konkursu znajdą Państwo tutaj.

Zachęcamy także do lektury redakcyjnej recenzji książki „Łączniczki. Wspomnienia z Powstania Warszawskiego”.

5. Muzyczna rocznica

18 sierpnia 1943 lub 1946 roku, przyszła na świat znana polska piosenkarka, Karin Stanek. Zasłynęła jako wokalistka zespołu Czerwono-Czarni, była ceniona za wyrazistość sceniczną i uznawana była za ikonę muzycznego nurtu bigbitu. Karin Stanek należała do najpopularniejszych polskich piosenkarek, lansując przeboje takie jak „Malowana lala”, „Jedziemy autostopem” lub „Chłopiec z gitarą”. Mamy dziś dla Państwa jeden z przebojów Karin, wakacyjną piosenkę „Jedziemy autostopem”: