Latem dzieje się naprawdę wiele. Zachęcamy Państwa do wakacyjnej nauki i rozwoju osobistego. Podpowiadamy, jak spędzać wakacje z rodziną i na co zwracać uwagę wybierając telefon komórkowy. Oto 5 rzeczy, o których chcieliby Państwo wiedzieć w tym tygodniu.

1. Jak spędzać wakacje z rodziną?

Model rodziny wielopokoleniowej, która charakteryzuje się tym, że w jednym domu mieszkają dziadkowie, dzieci i wnuki, jest już coraz rzadszym zjawiskiem w polskim społeczeństwie. A szkoda! Takie wspólne przebywanie, chociaż przez kilka dni, może wszystkim wyjść na dobre. Już we wtorek podpowiemy Państwu, jak spędzać wakacje z rodziną, by wyszły dobrze nie tylko na zdjęciach.

2. Na co zwracać uwagę wybierając telefon komórkowy?

Zdarza się, że nawet zwykły telefon komórkowy, niebędący smartfonem, może przysparzać seniorom problemy. Nie chodzi tu bynajmniej o brak wiedzy z zakresu nowych technologii, a bardziej ograniczeń wynikających np. ze słabego wzroku. Już w środę podpowiemy Państwu, na jakie udogodnienia zwracać uwagę podczas wybory telefonu komórkowego.

3. Kursy komputerowe dla mieszkańców Warszawy

Przypominamy o zapisach na kursy komputerowe organizowane dla mieszkańców Warszawy i okolic, w wieku powyżej 60 lat. Jeśli korzystają Państwo z komputera i internetu, interesują się turystyką, sztuką, filmem lub fotografią, to warsztaty te są właśnie dla was. Więcej informacji znajdą Państwo TUTAJ.

4. Warsztaty dla mieszkańców Krakowa

Zachęcamy do zapisów na warsztaty „Pora na SuperSeniora” organizowane przez Stowarzyszenie Wspierania Onkologii UNICORN. Warto, bo program zajęć jest bardzo bogaty! Czkają na Państwa warsztaty psychologiczne, fotograficzne, nauka śpiewu, warsztaty z kosmetologiem i wizażystą, a także pilates, taniec i nornic wal king. Więcej informacji znajdą Państwo TUTAJ.

5. Wspomnienie o Danucie Rinn

„Polskie skrzydła”, „Na deptaku w Ciechocinku”, „Gdyby choć raz”, „Tyle wdzięku”, „Gdzie ci mężczyźni” – to najbardziej znane przeboje śpiewane przez Danutę Rinn. W piątek 17 lipca przypada 79 rocznica urodzin tej znanej piosenkarki i aktorki. Danuta Rinn zagrała także w kilku filmach, takich jak: „Nagrody i odznaczenia”, „Zazdrość i medycyna”, „Doktor Murek”, „Kariera Nikosia Dyzmy”, a w ostatnich latach występowała także w serialach, na przykład: „Niania”, „Samo Życie” czy „Adam i Ewa”. Specjalnie dla Państwa mamy dziś jeden z przebojów w wykonaniu Danuty Rinn: