Lato w pełni! Zachęcamy Państwa do korzystania z pięknej pogody, wysypiania się i dbania o siebie. Przypominamy o zajęciach, na które warto się w tym tygodniu zapisać i o dwóch wyjątkowych postaciach. Oto 5 rzeczy, o których chcieliby Państwo wiedzieć w tym tygodniu.

1. Sto ósma rocznica urodzin Fridy Kahlo

Dokładnie 108 lat temu, 6 lipca 1907 roku przyszła na świat słynna meksykańska malarka, słynąca z autoportretów i niezwykle barwnych nawiązań so kultury meksykańskiej i indiańskiej. Sztuka tworzona przez Fridę określana jest często jako folkowa lub surrealistyczna. W 2002 roku miał premierę film biograficzny pt. „Frida” z Salmą Hayek w roli głównej. Polecamy, film warty obejrzenia!

2. Co chcą nam powiedzieć nasze sny?

Sny to nieodłączna część ludzkiego życia. Powszechnie uważa się, że sny są odbiciem naszych lęków, pragnień albo potrzeb. Niekiedy nawet tych tak głęboko skrywanych, że sami nie zdajemy sobie z ich istnienia sprawy. Zachęcamy Państwa do przyjrzenia się własnym snom. Polecamy wyjątkowy artykuł o naszych snach, który ukaże się w najbliższą środę.

3. Ostatni dzień zapisów na warsztaty „Akademia Zdrowego Życia na 60 z plusem”

Jeszcze tylko dziś mogą Państwo zgłaszać się na warsztaty „Akademia Zdrowego Życia na 60 z plusem”, które rozpoczną się 13 lipca 2015 roku w Łodzi. W programie zajęć znajdą się między innymi: spotkania ze specjalistami ds. żywienia oraz sportu, indywidualne konsultacje zdrowotne, wizyty na basenie i w klubie fitness, a także autorskie warsztaty. Warsztaty są bezpłatne. Więcej informacji tutaj.

4. Ruszają warsztaty dietetyczne i zajęcia z nornic walking w Poznaniu

Trwają jeszcze zapisy na zajęcia w ramach Akademii Dietetyki w Poznaniu. Polecamy, warto zadbać o siebie w wakacje. Zajęcia ułożono w 36-godzinny blok „Senior: Zdrowy, aktywny, pozytywny”. W ramach zajęć odbędą się spotkania poświęcone dietetyce i spacery nornic walking. Więcej informacji i zapisy tutaj.

5. Wspomnienie o Annie Jantar

„Radość najpiękniejszych dni”, „Tyle słońca w całym mieście”, „Za każdy uśmiech”, „Staruszek świat” – te przeboje zna chyba każdy z nas. Jaka była uwielbiana przez miliony piosenkarka? Polecamy recenzję biografii piosenkarki pt. „Tyle słońca. Anna Jantar”, która ukaże się w CafeSenior w najbliższy czwartek. A już dziś mamy dla Państwa wyjątkową piosenkę w wykonaniu Anny Jantar!