O czym warto wiedzieć w rozpoczynającym się tygodniu? Co się wydarzy, o czym będzie się mówić? Oto 5 rzeczy, które chcesz wiedzieć w tym tygodniu: 21 – 27 kwietnia 2014. Poleca CafeSenior.

1. Rocznica założenia Rzymu i kanonizacja papieża

21 kwietnia to według tradycji rocznica założenia Rzymu przez Romulusa w 753 r. p.n.e. Od tej daty liczona jest historia miasta oraz kalendarz rzymski. Był to początek niezwykłej kultury w historii ludzkości, która wywarła też duży wpływ na to, jacy jesteśmy dzisiaj. Do dziś stanowi ważny punkt na mapie świata. To zresztą tutaj 27 kwietnia kanonizowany będzie Jan Paweł II.

2. Nie odstawiaj jajek

Kończy się Wielkanoc, ale nie powinniśmy kończyć z jajkami w diecie. Dietetycy zalecają ich stałą obecność w diecie ze względu na zawartość witamin i składników odżywczych. Spośród wszystkich znanych białek to właśnie białko jajka ma najkorzystniejszy skład aminokwasowy.

Jajka dieta

3. Wiosna w ogrodzie

Kwiecień i początek maja to świetny czas, by zadbać o ogród. W czwartek w CafeSenior ukaże się artykuł Natalii Golik, która doradzi, jak sprawić, by po chłodnych dniach ogródek się odrodził. Podpowie, jak go uporządkować, jak zadbać o pielęgnację roślin i bezpieczeństwo.

4. Dzień Ziemi

22 kwietnia obchodzimy Dzień Ziemi. Największym wydarzeniem z tej okazji w Polsce będzie finał kampanii edukacyjnej dla klimatu “Zmieniaj nawyki – nie klimat”. Okolicznościowy festyn odbędzie się w godz. 10-18 na Polach Mokotowskich w Warszawie. To dobra okazja, by przypomnieć o tym, by dbać o otoczenie i przyrodę wokół nas.

5. Urodziny Jerzego Kryszaka

24 kwietnia 1950 r. w Kaliszu urodził się Jerzy Kryszak – słynny polski aktor i satyryk. Na scenie aktywny od lat ’70 XX wieku. Współtworzył m.in. program “Polskie ZOO” oraz inne znane produkcje kabaretowe. Za kilka dni obchodzi 64 urodziny.