Zachęcamy Państwa do aktywnego spędzenia najbliższego tygodnia, a także przypominamy o wartych pamięci rocznicach. Co może pomóc, o czym warto wiedzieć w najbliższych dniach? Oto 5 rzeczy, o których chcieliby Państwo wiedzieć w tym tygodniu.

1. Ostatni FSO 125p

Dokładnie 24 lata temu, 29 czerwca 1991 roku, wyprodukowano ostatnie FSO 125p. Z racji długiego okresu produkcji, niektóre Fiaty rejestrowane są już jako samochody zabytkowe. Największą kolekcjonerską wartość mają ostatnie egzemplarze oraz te, które zostały oddane do użytku przed 1975 rokiem. Obecnie Fiaty 125p służą także jako eksponaty muzealne lub wykorzystywane są przy ceremoniach ślubnych. Mieli Państwo przyjemność jeździć Fiatem 125p?

2. Ruch to zdrowie

Nawet niewielka dawka ruchu po sześćdziesiątce wpływa na długość życia tak, jak rzucenie palenia po wielu latach nałogu – przekonują naukowcy. Już jutro mogą się Państwo spodziewać artykułu, w którym będziemy przekonywać tych jeszcze nie przekonanych, dlaczego warto regularnie się ruszać.

3. Rusza wrocławska akcja „Aktywny Senior”

W poniedziałek 29 czerwca rusza akcja „Aktywny Senior”. Bezpłatne zajęcia będą odbywać się do piątku 3 lipca w klubie fitness Fit II na Stadionie Wrocław. Na seniorów w wieku 60+ czekają doświadczeni instruktorzy, którzy poprowadzą pilates i ćwiczenia kręgosłupa. Więcej informacji tutaj.

4. Trwają zapisy na zajęcia sportowe w Łodzi

Jeszcze tylko dwa dni, do końca czerwca, trwają zapisy na bezpłatne zajęcia sportowe organizowane przez Fundacja Edukacyjna SIŁACZKA. Spotkania odbywać będą się regularnie w lipcu, sierpniu oraz wrześniu. Więcej informacji tutaj.

5. Wspomnienie o Łucji Prus

Dokładnie 13 lat temu, 2.07.2002 odeszła Łucja Prus, znana piosenkarka i autorka muzyki do filmów fabularnych i animowanych. Zadebiutowała na początku lat 60. i wylansowała popularne przeboje, takie jak: „Nic dwa razy”, „Dookoła noc się stała”, „Twój portret”, „Tango z różą w zębach”. Dzielimy się dziś z Państwem tą wyjątkową interpretacją utworu Wisławy Szymborskiej: