Jakie ciekawe wydarzenia dla seniorów czekają nas w nadchodzącym tygodniu? O czym warto się dowiedzieć i o czym pamiętać? Zapraszamy do lektury przeglądu 5 rzeczy, które warto wiedzieć w tym tygodniu: 30 marca – 5 kwietnia 2015 r. Poleca CafeSenior.

Przygotowania do świąt

Przygotowania do świąt idą pełną parą. Wiemy o tym! Proponujemy Państwu coś oryginalnego do przygotowania. Jak zaskoczyć gości przy stole? Oto kilka pomysłowych przekąsek >>

Inne oblicza Wielkanocy

Jak wyglądają Święta Wielkanocne w innych zakątkach świata? Pisaliśmy o tym już 2 lata temu i polecamy Państwu TEN TEKST. Niezwykle brzmi opis świąt w Gwatemali, a nieco przerażająco – na Filipinach.

A może do kina?

A może nie musicie się Państwo w tym tygodniu martwić przygotowaniami do świąt? W takim razie zapraszamy do kin! W tym tygodniu powinno być w nich trochę luźniej, a jest w czym wybierać. Oto seanse dla seniorów >>

Pszczółka Maja

1 kwietnia minie równo 40 lat od chwili, jak w japońskiej telewizji wyemitowano pierwszy odcinek Pszczółki Mai. Słynna bajka powstała jako produkcja austriacko-japońsko-zachodnioniemiecka, a inspirowana była książką Waldemara Bonselsa z Niemiec pt. “Pszczółka Maja i jej przygody”, którą wydano po raz pierwszy już w 1912 roku! Do Polski Pszczółka Maja przyleciała w latach 80. i zdobyła tu wielką popularność. Mianem legendarnej można określić piosenkę, którą śpiewa zawsze na początku Zbigniew Wodecki.

Urodziny Tadeusza Drozdy

Jeden z najsłynniejszych polskich satyryków urodził się 3 kwietnia 1949 roku w Brzegu Dolnym. W Telewizji Polskiej obecny od lat 70. XX wieku, znany jako współtwórca kabaretu Elita. Życzymy wszystkiego najlepszego!