Zachęcamy Państwa do aktywnego spędzenia najbliższego tygodnia. Co może pomóc, o czym warto wiedzieć w najbliższych dniach? Oto 5 rzeczy wartych uwagi.

1. Poznańscy seniorzy żywią się zdrowo

W Poznaniu trwa kampania We Love Eating, która promuje wśród seniorów zdrowe i smaczne odżywianie. W najbliższy czwartek odbędą się w jej ramach dwa wydarzenia: warsztaty dietetyczne i spotkanie dla seniorów, na którym będzie można wymienić się zdrowymi przepisami. Więcej informacji tutaj.

2. Kursy dla seniorów w Bibliotece Śląskiej

Biblioteka Śląska zaprasza seniorów do nauki języków, poznawania tajników fotografii i ćwiczenia pamięci. Można to robić za darmo i we własnym tempie w ramach Konwersatorium Biblioteki Śląskiej. Instytucja udostępnia seniorom komputery z dostępem do specjalnie zaprojektowanej platformy e-learningowej. Więcej informacji tutaj.

3. Jak rozwinąć rady seniorów?

Jak zapewnić starszym osobom poczucie wpływu na otoczenie? Jak powinien wyglądać dialog międzypokoleniowy w samorządach? O tym będą dyskutować uczestnicy konferencji „Ogólnopolskie Spotkanie Rad Seniorów. Zoom na Rady Seniorów. Diagnoza i wyzwania”, która odbędzie się 16 lutego. Jeśli chcecie Państwo wziąć w niej udział, niezbędna jest wcześniejsza rejestracja – najlepiej w tym tygodniu! Więcej informacji tutaj.

4. Jak zadbać o domową bibliotekę?

Chłodniejsze dni warto wykorzystać, żeby zadbać o domową biblioteczkę. Natalia Golik przygotowała poradnik, dzięki któremu można się dowiedzieć, jak przedłużyć życie ulubionym lekturom i odpowiednio je ułożyć, żeby mieć porządek. Artykuł ukaże się już w ten czwartek.

5. Rocznica urodzin Boba Marleya

6 lutego 1945 roku urodził się Bob Marley – słynny jamajski wokalista, popularyzator muzyki reggae. Artysta w 2004 roku został umieszczony na 11 miejscu na liście 100 Największych Artystów Wszech Czasów magazynu Rolling Stone. Jeszcze za życia uhonorowano go też Medalem Pokoju Trzeciego Świata ONZ. Do jego najpopularniejszych utworów należą: “Buffalo Soldier”, “Could You Be Loved”, “Get Up, Stand Up”, “No Woman, No Cry” czy “Redemption Song”.