Drodzy Państwo, w tym tygodniu zachęcamy do walki z grypą i zdradzamy 5 skutecznych sposobów na ochronę przed tym wirusem. Polecamy książkę na jesień i zabieramy Was do pięknie wymalowanego w kwiaty Zalipia. Oto 5 rzeczy, o których chcieliby Państwo wiedzieć w tym tygodniu.

1. Książka na jesień: Dziewczyna z pociągu

Do kin wszedł właśnie film na podstawie książki „Dziewczyna z pociągu”. Ten przewrotny, pełen niespodziewanych zwrotów akcji thriller wciąga tak, że nie sposób się od niego oderwać. Sam Stephen King przyznał na Twitterze, że zarwał noc czytając „Dziewczynę z pociągu”. Co sprawia, że ta książka jest tak dobra? Polecamy tekst Karoliny Malinowskiej, który ukaże się w CafeSenior w najbliższy wtorek.

2. Podróżowanie w czasie jest możliwe!

Nieraz na pewno w Twoim sercu pojawiła się chęć, by przenieść się na chwilę w przyszłość i zobaczyć, jak się życie potoczy. Nieobce pewnie jest Ci także pragnienie, by cofnąć nieco wskazówki zegara i zachować się w zgoła inny sposób niż to miało miejsce. Jak odjąć lub dodać sobie trochę lat? Polecamy tekst Pauliny Owsińskiej, który ukaże się w CafeSenior w najbliższą środę.

3. Zalipie – najpiękniejsza polska wieś

Jest takie miejsce, o którym jeszcze niewielu Polaków słyszało, a które polecają sobie zagraniczni turyści. To Zalipie, wieś położona zaledwie 70 km od Krakowa. Pięknie malowane domy podbijają międzynarodowe strony podróżnicze. Zobacz na własne oczy, za co ludzie tak lubią Zalipie. Zapraszamy do lektury tekstu Karoliny Malinowskiej, który ukaże się w CafeSenior już w czwartek.

4. Pięć skutecznych sposobów na ochronę przed grypą

Każdego roku na grypę choruje od 3 do 5 mln Polaków. Wirusem można zarazić się wszędzie tam, gdzie spotykamy ludzi – na ulicy, w tramwaju, na poczcie i w kościele. Nawet jeżeli sama grypa przebiega z delikatnymi objawami, to dużo groźniejsze dla zdrowia mogą być powikłania. Jak uniknąć grypy? Poznaj 5 sprawdzonych sposobów. Zapraszamy do lektury tekstu, który ukaże się w CafeSenior  w piątek.

6. Święta, święta

W poniedziałek 10 października świętujemy 55. urodziny… Danuty Stenki! Aktorka znana jest ze scen szczecińskiego Teatru Współczesnego, Teatru Nowego w Poznaniu i warszawskiego Teatru Dramatycznego. Danuta Stenka znana jest także z ról serialowych i na dużym ekranie, m. in. “Bożej podszewki”, “Pragnienia miłości” czy też “Nigdy w życiu”.

stenka