Drodzy Państwo, w tym tygodniu podpowiadamy, jak zdrowo i szczęśliwie się starzeć oraz jak opiekować się osobą chorą na Alzheimera. Zdradzamy także tajniki memów internetowych i wyruszamy na poszukiwanie kwasów omega-3. Oto 5 rzeczy, o których chcieliby Państwo wiedzieć w tym tygodniu.1. Opiekujesz się chorym na Alzheimera?

Znajdź kreatywne hobby! Opieka nad chorymi na Alzheimera jest bardzo wymagającym zdaniem. Zajęcie angażujące wyobraźnię obniży poziom twojego stresu i depresji. Polecamy tekst Karoliny Malinowskiej, który ukaże się w CafeSenior w najbliższy wtorek.

2. Internet bez tajemnic: memy

Memy są jednym z najważniejszych nośników opinii w sieci. Aż 95% internautów wie, co to są memy, a 41% lubi je oglądać i się nimi dzielić. O czym i co mówią memy? Polecamy tekst Karoliny Malinowskiej, który ukaże się w CafeSenior już w środę.

3. Kwasy omega-3: jak działają i gdzie ich szukać?

Kwasy omega-3 słyną ze swoich właściwości leczniczych – zapobiegają wielu chorobom, pomagają dłużej zachować młodość i poprawiają nastrój. Odpowiednia dawka tych kwasów zwiększa nasze szanse na uniknięcie choroby Alzheimera, alergii, chorób serca, czy zwyrodnienia plamki żółtej w oku. Przeczytaj artykuł i sprawdź, które produkty spożywcze zawierają najwięcej kwasów omega-3. Już w czwartek!

4. Pięć kroków do szczęśliwego starzenia

Poznaj złote zasady zdrowego i szczęśliwego starzenia się. Stosuj je codziennie, a zyskasz duże szanse na pełnię życia pomimo upływu czasu. Sięgnij po szczęście już dziś. Polecamy tekst Karoliny Malinowskiej, który ukaże się w CafeSenior w piątek.

5. Święto, święto!

We wtorek 30 maja obchodzimy Dzień Bociana Białego!  W Polsce, w ostatnich latach notujemy znaczny wzrost liczebności tego gatunku. W oparciu o wyniki Międzynarodowego Spisu Bociana Białego w 2004 roku stwierdzono u nas występowanie 52 500 bocianich par stanowiących 20% populacji światowej. Zachęcamy do obserwowania  bocianiego życia przez…. Internet! Jedno z najdłużej podglądanych przez kamerę gniazd w Polsce znajduje się w wielkopolskich Przygodzicach. Kamera została zainstalowana tu już 10 lat temu! Od tej pory gniazdo zamieszkiwane było już przez 2 bocianie pary. W tym roku bociany powróciły 25 marca, odświeżyły swój dom po zimie i rozpoczęły gody. Kilka dni temu, 6 maja, bocianica złożyła pierwsze w tym roku jajo! Bociany z Przygodzic można podglądać w dzień i w nocy >> http://www.bociany.ec.pl/