Drodzy Państwo, w tym tygodniu podpowiadamy, jak wyglądać pięknie bez kosmetyków i cudów chirurgii. Zdradzamy, dlaczego warto pracować z ludźmi i zapraszamy do kolejnego, wakacyjnego konkursu książkowego. Oto 5 rzeczy, o których chcieliby Państwo wiedzieć w tym tygodniu.

1. Książka na wakacje: Pożyczanie jest srebrem, a rabowanie złotem

Czytaliście już „Seniorów w natarciu”? Tym razem polecamy kontynuację przygód Emeryckiej Szajki, czyli „Pożyczanie jest srebrem, a rabowanie złotem”. Mamy dla was do wygrania 3 książki! Przeczytaj recenzję i weź udział w konkursie. Polecamy tekst, który ukaże się w CafeSenior w najbliższy wtorek.

2. Cztery sposoby na to, by wyglądać pięknie bez kosmetyków i cudów chirurgii

Pisałam Wam kiedyś o Danucie Szaflarskiej (KLIK!), wyraźnie podkreślając, że jest to piękna kobieta, która kwitnąc urodą od młodości, nie tylko nie przestała zachwycać nią w latach jesiennych, ale wręcz bardziej jeszcze rozbłysła. No cóż. Na taką twarz, jak ma ona, trzeba sobie zasłużyć. Nie osiąga się takiej urody wyszukanymi kosmetykami ani chirurgią plastyczną. Polecamy tekst Agnieszki Antosik, który ukaże się w CafeSenior w najbliższą środę.

3. Po pomoc do apteki

Trudny dostęp do lekarzy sprawia, że najchętniej leczymy się sami. Niestety, skutki tego często są nie najlepsze. Na szczęście, zgodnie z planami Ministerstwa Zdrowia wkrótce będziemy mogli liczyć na pomoc i opiekę farmaceutów. Zapraszamy do lektury tekstu Anny Wiśniewskiej z „Magazynu 60+”, który ukaże się w CafeSenior już w czwartek.

4. Praca z ludźmi zapobiega demencji!

Rodzaj wykonywanej pracy ma wpływ na nasze zdrowie. Naukowcy potwierdzają, że przebywanie z ludźmi jest naturalnym lekarstwem na demencję. Dowiedz się więcej o najnowszych badaniach. Zapraszamy do lektury tekstu Karoliny Malinowskiej, który ukaże się w CafeSenior  w piątek.

5. Święta, święta

W piątek 12 sierpnia, świętujemy 60. urodziny… Artura  Barcisia! Aktor zyskał popularność dzięki występom w programie „Okienko Pankracego” oraz „Miodowe lata”, gdzie wcielił się w rolę Tadeusza Norka. Artur Barciś często występuje w rolach drugoplanowych, lecz charakterystycznych – wyrazistych i dających się zapamiętać.

W niedzielę 14 sierpnia, obchodzi urodziny… Beata Tyszkiewicz! Aktorka przyszła na świat w 1938 roku w Wilanowie. Debiutowała w 1957 roku rolą Klary w ekranizacji „Zemsty”. Zagrała w ponad 100 filmach! Jej wkład w polską kinematografię został nagrodzony wieloma prestiżowymi odznaczeniami i nagrodami. Obecnie aktorka zajmuje się działalnością charytatywną, jest przewodniczącą rady Fundacji Dzieciom „Zdążyć z Pomocą” oraz autorką pomysłu i współautorką cyklu programów „Raport w sprawie dzieci niczyich”.