Drodzy Państwo, w tym tygodniu podpowiadamy, jak układać relacje z dorosłymi dziećmi i wnukami. Zdradzamy kulisy sławy Michała Fajbusiewicza,  na chwilę wakacyjnego relaksu zapraszamy… na Mazury. Oto 5 rzeczy, o których chcieliby Państwo wiedzieć w tym tygodniu.

1. Fajbusiewicz na tropie

Znamy go głównie z programu telewizyjnego „Magazyn Kryminalny 997”. Niedawno minęło 30 lat, odkąd pojawił się na antenie. W tym czasie wyjaśnił wiele zagadek kryminalnych. Polecamy tekst Mirosława Jękota z „Magazynu 60+”, który ukaże się w CafeSenior w najbliższy wtorek.

2. Jak układać relacje z dorosłymi dziećmi i wnukami?

Relacje rodzinne nigdy nie są prostą sprawą. Człowiek ma jak najlepsze intencje i chce postępować bez zarzutu, ale niemal zawsze i tak okazuje się, że coś można było zrobić inaczej, czegoś było za dużo, a coś innego pojawiło się zupełnie niepotrzebnie. Czasem paradoksalne wydaje się, że potrzebujemy uprawnień do jeżdżenia wózkiem widłowym czy zezwolenia na łowienie ryb, a do roli rodziców i dziadków nikt nas nie przygotowuje. Polecamy tekst Pauliny Owsińskiej, który ukaże się w CafeSenior w najbliższą środę.

3. „Dobry cholesterol” pomaga zachować dobrą pamięć

Czy wiesz, że poziom „dobrego cholesterolu” w organizmie ma wpływ na funkcje poznawcze? HDL pomaga na dłużej zachować pamięć. Sprawdź, co jeszcze odkryli naukowcy.  Zapraszamy do lektury tekstu Karoliny Malinowskiej, który ukaże się w CafeSenior już w czwartek.

4. Pomysł na weekend: Mazury cud natury!

Wody chłód, lasów szum i ptaków śpiew. Mazury kuszą obietnicą błogiego relaksu w upalny dzień. Tym, którzy cenią sobie spokój i wypoczynek z dala od tłumów, polecamy wakacyjny wypad nad Wigry. To prawdziwa ostoja dzikiej przyrody i spokoju. Sprawdź, gdzie najlepiej odpoczniesz w wakacje. Zapraszamy do lektury tekstu Karoliny Malinowskiej, który ukaże się w CafeSenior  w piątek.

5. Święta, święta

W poniedziałek, 1 sierpnia, obchodzimy 72. rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego. Zobacz ujmujące przesłanie powstańców, obejrzyj film i sprawdź, co chcieliby powiedzieć współczesnej młodzieży (KLIK!).