Drodzy Państwo, w tym tygodniu zachęcamy do obudzenia w sobie dziecięcej radości życia i uważnego doświadczania emocji. Polecamy książkę na wakacje (mamy dla Was związany z nią konkurs), a na chwilę relaksu zapraszamy… w Pieniny. Oto 5 rzeczy, o których chcieliby Państwo wiedzieć w tym tygodniu.

1. Książka na wakacje: Seniorzy w natarciu

Co robi grupka emerytów, którzy nudzą się w domu opieki? Zakładają Emerycką Szajkę, żeby tak jak Robin Hood zabierać bogatym i rozdawać potrzebującym. Uwaga, KONKURS! Mamy dla Was 3 egzemplarze książki. Polecamy tekst Karoliny Malinowskiej, który ukaże się w CafeSenior w najbliższy wtorek.

2. Jak obudzić w sobie dziecięcą radość życia?

Tak, wiem. Masz lat …dziesiąt. Dziecięca radość życia? Niedowierzanie? Jak najbardziej i stulatek, i stulatka może takową posiadać. Dopóki zdrowie jako tako dopisuje, nic nie stoi na przeszkodzie, by codziennie rano budzić swego wewnętrznego dzieciaka. I zapewniam, że nie zagraża to podejrzeniem, że starczo dziecinniejemy. Wręcz przeciwnie, możemy zacząć inspirować właśnie młodszych od siebie ludzi. Polecamy tekst Agnieszki Antosik, który ukaże się w CafeSenior w najbliższą środę.

3. Jak uważnie doświadczać emocji?

Wydaje nam się często, że doświadczanie emocji jest czymś łatwym. Ba, jesteśmy nawet przekonani, że dzieje się to kompletnie bez naszej woli. Czy ktoś bowiem wybiera sobie to, że właśnie w tej oto chwili opieszały urzędnik potwornie go zdenerwował albo to, że wiadomość o śmierci bliskiej osoby wywołała niepohamowany płacz? Raczej nie. Niemniej jednak, takie poddanie się emocjom wcale nie oznacza, że doskonale wiemy, co się wtedy z nami dzieje. Zapraszamy do lektury tekstu Pauliny Owsińskiej, który ukaże się w CafeSenior już w czwartek.

4. Pomysł na weekend: Pieniny

Szukają Państwo pomysłu na  jesienny wyjazd za miasto? W tym tygodniu polecamy Pieniny! Góry te są znane z białych, wapiennych skałek, przeplatanych doliną Dunajca, na którym utworzono malownicze Jezioro Czorsztyńskie. Na jasnych skałach majestatycznie wznoszą się zamki w Niedzicy i w Czorsztynie. Odwiedź Pieniny jesienią i poczuj do nich „to coś”. Zapraszamy do lektury tekstu Karoliny Malinowskiej, który ukaże się w CafeSenior  w piątek.

5. Nietypowe święta i urodziny

W środę 20 lipca, obchodzi 65. urodziny… Anna Dymna! Aktorka znana jest nie tylko z gry na scenie teatralnej i z dużego ekranu, ale także ze swojej działalności charytatywnej. Jest założycielką Fundacji „Mimo wszystko”, zajmującej się dorosłymi osobami niepełnosprawnymi intelektualnie oraz pozostającymi w trudnej sytuacji życiowej.