Drodzy Państwo, w tym tygodniu zachęcamy do robienia letnich (nie tylko noworocznych) postanowień. Zdradzamy fenomen „selfie”, a na chwilę relaksu zapraszamy do wyjątkowego, dzikiego miejsca nad Bałtykiem. Oto 5 rzeczy, o których chcieliby Państwo wiedzieć w tym tygodniu.

1. Po co nam letnie postanowienia?

Lista postanowień. Zwykle przygotowuje się ją z okazji Nowego Roku, by nadrobić w nim to, co kulało w starym. Dlaczego zatem na lato? A jak wielu z Was jest zdania, że to najpiękniejsza pora roku? Szkoda byłoby jej w pełni nie wykorzystać. Polecamy tekst Agnieszki Antosik, który ukaże się w CafeSenior w najbliższy wtorek.

2. Internet bez tajemnic: selfie

Selfie, czyli popularnie nazywane „zdjęcie robione z ręki” robi w sieci zawrotną karierę. Codziennie do Internetu trafiają aż 93 miliony „fotek z rąsi”. W sieci pojawiają się coraz to nowe porady, jak robić selfie, by wyglądać na nim korzystnie. Skąd wziął się ten fenomen?  Polecamy tekst Karoliny Malinowskiej, który ukaże się w CafeSenior w najbliższą środę.

3. Pomysł na weekend: dzikie, bałtyckie plaże

Szukają Państwo pomysłu na wakacyjny wyjazd za miasto? Tym, którym marzą się czyste, dzikie i puste w sezonie bałtyckie plaże, polecamy… wypoczynek w Smołdzińskim Lesie.  Zapraszamy do lektury tekstu, który ukaże się w CafeSenior już w czwartek.

4. Koty w domu spokojnej starości

Ciekawi Cię, co robią koty w domu spokojnej starości? Wolontariusze z amerykańskiego schroniska dla zwierząt „Ohio Alleycat Resource” wpadli na nietypowy pomysł. Odwiedzają seniorów, a na wizytę przychodzą razem z kotami! Zapraszamy do lektury tekstu Karoliny Malinowskiej, który ukaże się w CafeSenior  w piątek.

5. Nietypowe święta i urodziny

W środę 6 lipca obchodzimy nietypowe święto… Światowy Dzień Bez Telefonu. Warto skorzystać z okazji i spotkać się z bliskimi lub znajomymi, zamiast rozmawiać z nimi przez telefon.

W środę 13 lipca świętujemy 74. urodziny… Harrisona Forda! Ten amerykański aktor znany jest przede wszystkim z roli Hana Solo w „Gwiezdnych Wojnach” oraz serii filmów o przygodach Indiany Jonesa. Harrison Ford był nominowany do Oscara za pierwszoplanową rolę w filmie „Świadek”. Co ciekawe, zanim został aktorem, zarabiał na życie jako… stolarz.