Drodzy Państwo, w tym tygodniu mówimy o tym, jak satysfakcja z życia wpływa na stan naszego serca i jak rozpoznać wczesne objawy Alzheimera. Podpowiadamy także, na co zwrócić uwagę podczas wyboru domu seniora. Oto 5 rzeczy, o których chcieliby Państwo wiedzieć w tym tygodniu.

1. Radość sposobem na zdrowsze serce!

Brytyjscy naukowcy potwierdzają to, co podejrzewaliśmy od dawna. Osoby zadowolone z życia mają serce w lepszej kondycji. Polecamy tekst Karoliny Malinowskiej, który ukaże się w CafeSenior w najbliższy wtorek.

2. Trudne sprawy: na co zwrócić uwagę wybierając dom seniora?

Decyzja o umieszczeniu bliskiej nam osoby w domu seniora nie jest łatwa. Warto najpierw dokładnie sprawdzić placówkę, by upewnić się, że oddajemy seniora w dobre ręce. Na co trzeba zwrócić szczególną uwagę? Polecamy tekst Karoliny Malinowskiej, który ukaże się w CafeSenior w najbliższą środę.

3. Wieści z apteki: Monakolina K, na problemy z cholesterolem

Zbyt wysoki poziom cholesterolu we krwi to zmora wielu z nas. Warto więc wiedzieć, że w aptekach pojawił się nowy sprzymierzeniec – monakolina K. Wykazano, że substancja ta bierze udział w blokowaniu syntezy cholesterolu w wątrobie i pomaga utrzymać go w normie. Polecamy tekst, który ukaże się w CafeSenior już w czwartek.

4. Zdrowie: wczesne objawy Alzheimera

Słabsza orientacja w przestrzeni może być jednym z najwcześniejszych objawów choroby Alzheimera. Zapraszamy do lektury tekstu Karoliny Malinowskiej, który ukaże się w CafeSenior  w piątek.

5. Nietypowe święto

W poniedziałek 6 czerwca obchodzimy… Dzień bez Samochodu. To nietypowe święto jest pretekstem do przejechania się komunikacją miejską lub do dłuższego spaceru. A wszystko to w imię słusznej idei – ochrony otaczającej nas przyrody i powietrza, którym wszyscy oddychamy.