Drodzy Państwo, w tym tygodniu zapraszamy do konkursu książkowego, zdradzamy sposoby na odrobinę luksusu bez wydawania pieniędzy i 1001 sposobów na użycie fusów po kawie. Polecamy także dietę dla seniorów opartą o kaszę. Oto 5 rzeczy, o których chcieliby Państwo wiedzieć w tym tygodniu.

1. Książka na lato: pierwsza biografia Wandy Chotomskiej!

Wanda Chotomska to jedna z najbardziej znanych polskich pisarek. Na półki trafia właśnie jej pierwsza biografia, „Nic do ukrycia”.  Polecamy i zapraszamy do konkursu książkowego. Mamy dla was 3 egzemplarze „Nic do ukrycia”. Konkurs ogłosimy w najbliższy wtorek!

2. 6 sposobów na luksusowe życie bez wydawania pieniędzy

Pamiętacie reklamę, której slogan głosił: Stać Cię na odrobinę luksusu… – i rozmarzona pani w kąpieli unosiła się na luksusowej fali żelu pod prysznic? Z pełnym przekonaniem powiem: stać nas na więcej niż marnej jakości żel. I to każdego z nas! I nie ma to niczego wspólnego z zawartością naszych portfeli. Polecamy tekst Agnieszki Antosik, który ukaże się w CafeSenior w najbliższą środę.

3. 1001 sposobów na użycie fusów po kawie

1001? No, dobra, nieco przesadziłam. Ale nie przesadzę, jeżeli powiem, że pomysłowość ludzka nie zna granic, zwłaszcza jeżeli umysł otwiera się na potrzebę: oszczędności. To, co ludzie robią z fusami po kawie jest na to właśnie idealnym przykładem. Zapraszamy do lektury tekstu Agnieszki Antosik, który ukaże się w CafeSenior już w czwartek.

4. Kasza w diecie seniora

Zapotrzebowanie na składniki odżywcze z biegiem lat się zmienia. Potrzebujemy mniej energii, a tyle samo lub nawet więcej składników odżywczych. Jeśli więc chcemy dostarczyć organizmowi wszystkich składników odżywczych, których potrzebuje, nie możemy pozwolić sobie na spożywanie pustych kalorii. Jednym z produktów, który obfituje w wartości odżywcze jest kasza. Zapraszamy do lektury tekstu, który ukaże się w CafeSenior  w piątek.

5. Święta, święta

W niedzielę 18 września świętuje 83. urodziny… Jerzy Połomski! Piosenkarz występuje już od ponad 60 lat. Jest niezmiennie popularny i kochany przez publiczność. Nagrał kilkadziesiąt płyt i wylansował piosenki, które zna cała Polska: „Bo z dziewczynami”, „Daj”, „Cała sala śpiewa z nami”, „Nie zapomnisz nigdy”, „Kiedy znów zakwitną białe bzy”, „Moja miła, moja cicha”, „Błękitna chusteczka”, „Wszystko dla Pań”, „Ta ostatnia niedziela”,  „Czy ty wiesz moja mała”, „Woziwoda”, „Komu piosenkę?”, „Kodeks” i wiele innych. Mamy dziś dla was jedną z naszych ulubionych piosenek w wykonaniu pana Jerzego: