Drodzy Państwo, w tym tygodniu zdradzamy sposoby na tanie podróżowanie i sekrety udanego związku. Polecamy książkę na lato i obalamy mity na temat posiadania zwierzaków. Oto 5 rzeczy, o których chcieliby Państwo wiedzieć w tym tygodniu.

1. Książka na lato: Najlepsze chwile w życiu

Nie wiecie? Sześćdziesiąt to nowe czterdzieści! „Najlepsze chwile w życiu” to prowokacyjna, szczera, zabawna i inspirująca powieść, która zadaje pytania o to, co świat proponuje kobietom, kiedy się starzeją. Odpowiedzi potrafią zadziwić. Polecamy tekst Karoliny Malinowskiej, który ukaże się w CafeSenior w najbliższy wtorek.

2. Jak zwierzaki pozytywnie wpływają na seniorów?

Zwierzęta coraz częściej stają się „członkami rodziny”. Wielu seniorów, i tych samotnych, i tych pozostających w związku, także ma swoje czworonogi. Poznaj fakty i mity na temat relacji zwierząt i osób starszych. Polecamy tekst Karoliny Malinowskiej, który ukaże się w CafeSenior w najbliższą środę.

3. 6 sposobów na tanie podróżowanie

Podróże są dla zamożnych – tak brzmi powszechna opinia. Czy jest słuszna? Jak każde obiegowe stwierdzenie, nie do końca. Tak naprawdę podróże mogą być w zasięgu każdego. Pod jednym warunkiem – trzeba odpowiednio się do nich przygotować. Zapraszamy do lektury tekstu Agnieszki Antosik, który ukaże się w CafeSenior już w czwartek.

4. W czym tkwi sekret udanego związku?

Nie trzeba zmieniać partnera, wystarczy zmienić otoczenie. Joanna i Jan Kulmowie, którzy są małżeństwem od 64 lat, zdradzają nam sekret swojego udanego związku. Rozmawiał Andrzej Dziurdzikowski, „Magazyn 60+”. Zapraszamy do lektury tekstu, który ukaże się w CafeSenior  w piątek.

5. Święta, święta

W czwartek 8 września Krzysztof Krawczyk świętować będzie swoje… 70. urodziny! Piosenkarz znany jest z charakterystycznego głosu i różnorodnej muzyki. Nagrywał płyty z muzyką od popu poprzez rhythm & bluesa, swing, soul, jazz, rock and rolla, country, tango, kolędy, piosenki i pieśni religijne. Jego utwory doczekały się wielu coverów w wykonaniu m.in. T.Love, Macieja Maleńczuka, Roberta Rozmusa, Stachursky’ego, Piotra Gąsowskiego, Nataszy Urbańskiej i Piotra Cugowskiego. Polecamy dziś Państwu jedną z naszych ulubionych piosenek Krzysztofa Krawczyka: