Drodzy Państwo, w tym tygodniu obalamy popularne mity – czy optymiści rzeczywiście zawsze mają lepiej, jak zwierzęta wpływają na zdrowie seniorów? Podpowiadamy, co zrobić z przeterminowanymi lekarstwami i świętujemy sportowy sukces pewnego 93-latka ze Stanów Zjednoczonych. Oto 5 rzeczy, o których chcieliby Państwo wiedzieć w tym tygodniu.1. 93-latek przebiegł Stany Zjednoczone!

93-letni Ernie Andrus pokonał ponad 4200 km, oddzielające Ocean Atlantycki od Oceanu Spokojnego. Poznajcie pana Erniego i kulisy niezwykłego biegu. Polecamy tekst Karoliny Malinowskiej, który ukaże się w CafeSenior w najbliższy wtorek.

2. Przeterminowane lekarstwa

Absolutnie nie wolno ich zażywać. I to nawet wtedy, gdy termin przydatności do spożycia dopiero minął. Co więc z nimi robić? Na pytania odpowie w środowym tekście Nina Malinowska z „Magazynu 60+”.

3. Seniorzy uczą dzieci programowania!

„Co wiecie o programowaniu komputerowym?”. Takie pytanie zadano seniorkom. Babciom, które na co dzień uczą swoje wnuki różnych praktycznych rzeczy. Od teraz będą uczyć ich także programowania! Zapraszamy do lektury tekstu Karoliny Malinowskiej, który ukaże się w CafeSenior już w czwartek.

4. Czy optymiści rzeczywiście mają lepiej?

Polacy lubią trochę ponarzekać. Nic nie jest dobrze, a jak jest, to pewnie zaraz się popsuje. Wiecznie uśmiechnięci optymiści działają na nerwy, bo kto to widział, żeby ciągle być zadowolonym? A może pesymizm zwyczajnie czasem się nam przydaje? Sprawdź, co myślą o tym psycholodzy. Zapraszamy do lektury tekstu, który ukaże się w CafeSenior  w piątek.

5. Święta, święta

W poniedziałek 29 sierpnia, swoje 71. urodziny świętuje… Zdzisława Sośnicka! Piosenkarka i kompozytorka bardzo wcześnie zaczęła karierę. Występowała w szkolnych konkursach, zdobywała nagrody na festiwalach, np. Festiwalu Jazzowym nad Odrą i Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu. We wrześniu 2015 roku pani Zdzisława wydała najnowszy album, pod wiele mówiącym tytułem -. „Tańcz, choćby płonął świat”. Zapraszamy do posłuchania!

W piątek 2 września, również 71. urodziny świętować będzie… Stefan Friedmann! Aktor i satyryk zasłynął pierwszą radiową rolą „Gienka” Matysiaka. Życzymy wszystkiego najlepszego i wielu wspaniałych ról. Zapraszamy do lektury wywiadu z panem Stefanem.