Drodzy Państwo, w tym tygodniu przedstawiamy postaci pięciu wyjątkowych seniorek, które podbijają serca tysięcy Polaków! Zdradzamy tajniki superżywności i podpowiadamy, jak nie dać się jesiennej chandrze. Zachęcamy także do zaglądania na blogi CafeSenior i kibicowania naszym blogującym seniorom. Oto 5 rzeczy, o których chcieliby Państwo wiedzieć w tym tygodniu.

1. Seniorzy blogują w CafeSenior

Co słychać na blogach „Barbara buszująca w kulturze”, „Podróże Marii” i „Smaki i aromaty natury, czyli moje życie na wsi”? Zapraszamy w świat widziany oczami seniorek takich, jak Wy. Jeśli jeszcze nie znacie, to koniecznie poznajcie blogi prowadzone przez panie Barbarę, Jadwigę i Marię. Polecamy tekst, który ukaże się w CafeSenior w najbliższy wtorek.

2. Pięć seniorek, które podbiły serca rzesz fanów

Na szczęście coraz rzadziej się słyszy opinie głoszące, że wiek dojrzały u kobiety oznacza schyłek najpiękniejszych lat. Że to czas, w którym powinna pogodzić się z nimbem matrony oraz pogodnie wejść w rolę babci. Nic nie mamy przeciwko babciom. Ale przeciwko odejściu najpiękniejszych lat? Zdecydowanie tak! Polecamy tekst Agnieszki Antosik, który ukaże się w CafeSenior w najbliższą środę.

3. Superfoods. Co to jest i z czym to się je?

Rozwój medycyny i biochemii sprawia, że coraz więcej wiemy o wpływie jedzenia na nasze ciało. Lekarze i dietetycy zachęcają do zdrowego odżywiania, sięgania po wartościowe produkty i włączania do codziennej diety tzw. superfoods. Tylko co to właściwie jest? Polecamy tekst Karoliny Malinowskiej, który ukaże się w CafeSenior w najbliższy czwartek.

4. Jesienna chandra – jak się jej nie dać?

Smutno, pada, wieje, dni są krótkie, a noce – długie. Aura za oknem nie nastraja optymistycznie. Słoneczne letnie dni odeszły już do przeszłości, a w jesieni tak trudno się odnaleźć. Człowiek najchętniej zamknąłby się w czterech ścianach i w ogóle nie wychodził. Na szczęście, tak się nie da. „Na szczęście”, gdyż jesienią też może być fajnie. Polecamy tekst Pauliny Owsińskiej, który ukaże się w CafeSenior w najbliższy piątek.

5. Święta, święta

W poniedziałek 21 listopada obchodzimy… Dzień Życzliwości i Pozdrowień. Jak je obchodzić. Wystarczy tylko się uśmiechnąć do drugiej osoby. Nic więcej.

To także dzień dobrych uczynków i pozytywnych emocji. Idea tego święta wywodzi się ze Stanów Zjednoczonych z 1973r., kiedy to dwaj bracia Brian i Michael McCormack postanowili zareagować na konflikt zbrojny pomiędzy Egiptem a Izraelem. Chcieli pokazać światu, iż walka i zawiść szkodzą, nie budują. Inicjatywa życzliwości miała za zadanie przekonać rządzących do rozwiązywania problemów w sposób pokojowy, a nie zbrojny. Obecnie święto to obchodzone jest w ponad 180 państwach na całym świecie!