Drodzy Państwo, w tym tygodniu podpowiadamy, co zrobić, by nie marnować jedzenia i obalamy popularne mity na temat okularów korekcyjnych. Polecamy książkę na jesień i świętujemy kolejny sukces 73-letniej Barbary Prymakowskiej, która biega w międzynarodowych maratonach. Oto 5 rzeczy, o których chcieliby Państwo wiedzieć w tym tygodniu.

1. 73-letnia Polka zdobyła światową koronę maratonów

Propaguje zdrowy styl życia, biega, pływa i zachęca do aktywności fizycznej każdego, nawet najstarszego. Barbara Prymakowska, zwana Najszybszą Babcią Świata, właśnie zdobyła tytuł World Marathon Majors pokonując 6 najważniejszych maratonów świata. 73-letnia tarnowianka jest czwartą Polką, która tego dokonała! Polecamy tekst Karoliny Malinowskiej, który ukaże się w CafeSenior w najbliższy wtorek.

2. Jak nie wyrzucać jedzenia?

Polacy wyrzucają rocznie 2 mln ton żywności! Czy i Ty przyczyniasz się do tej niechlubnej statystyki, która daje nam piąte miejsce spośród wszystkich krajów Unii Europejskiej? Ogół naszego społeczeństwa nie narzeka na nadmiary gotówki. Skąd zatem taka dysproporcja w codziennym gospodarowaniu jedzeniem? I co zrobić, by coś zmienić? Polecamy tekst Agnieszki Antosik, który ukaże się w CafeSenior w najbliższą środę.

3. Książka na jesień: „Dasz radę. Ostatnia rozmowa” z ks. Kaczkowskim

Ksiądz Jan Kaczkowski był inspiracją dla milionów ludzi, wierzących i niewierzących. Nie oferował łatwych pocieszeń. Swoim życiem mówił „nie odpuszczaj sobie, a dasz radę, wstaniesz”. Do księgarń trafiła książka – rozmowa z księdzem Janem Kaczkowskim, spisana w ostatnich tygodniach jego życia. Zapraszamy do lektury tekstu, który ukaże się w CafeSenior już w czwartek.

4. Fakty i mity: okulary korekcyjne

Czy wiesz, że co druga osoba w Polsce ma problemy ze wzrokiem? Na temat noszenia okularów korekcyjnych panuje wiele przekonań, nie wszystkie są jednak prawdziwe. Obalamy popularne mity o okularach! Zapraszamy do lektury tekstu Karoliny Malinowskiej, który ukaże się w CafeSenior  w piątek.

5. Święta, święta

We wtorek 18 października świętować będziemy 66. urodziny… Marka Kondrata. Marek Kondrat jest jednym z najpopularniejszych aktorów współczesnego polskiego kina. Pochodzi z rodziny z tradycjami aktorskimi. Po raz pierwszy będąc jeszcze dzieckiem wystąpił w filmie “Historia żółtej ciżemki”. Największą popularność przyniosła Kondratowi rola Olgierda Halskiego w telewizyjnym serialu “Ekstradycja”. Znany jest także z pierwszoplanowych ról w filmach Marka Koterskiego, „Dzień świra” i „Wszyscy jesteśmy Chrystusami”.