Akademia 50+ w Poznaniu zachęca do wspólnego odkrywania tajników Internetu. 19 marca 2013 roku (wtorek) o godzinie 16:00 zaprasza osoby powyżej 50. roku życia, które jeszcze nigdy nie zetknęły się z Internetem, na spotkanie „Rozmowa? – Bezcenna, czyli jak skorzystać z komunikatora internetowego”. Spotkanie jest częścią międzynarodowej kampanii „Tydzień z Internetem 2013”, która ma zachęcić jak najwięcej osób do korzystania z sieci, a także pokazać różne ciekawe i pożyteczne zasoby, jakie można w niej znaleźć.

Uczestnicy spotkania „Rozmowa? – Bezcenna” dowiedzą się, jak łatwo i bezpłatnie można kontaktować się ze znajomymi i bliskimi poprzez komunikatory internetowe. Przekonają się, że za pomocą Skype’a można nie tylko porozmawiać, ale i zobaczyć inną osobę.

Spotkanie będzie okazją do dobrej zabawy, integracji i wspólnego odkrywania Internetu. Uczestnicy zarejestrują także swój udział na stronie kampanii Tydzień z Internetem 2013*. Znajduje się tam licznik, dzięki któremu będzie wiadomo, ile osób wzięło udział w akcji w poszczególnych krajach.

Warsztaty poprowadzi Anna Bernatowicz – doktorantka Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu.

Informacji udziela:

Justyna Kiraga

justyna@akademia50plus.edu.pl

telefon: 535-997-101

Zapisy w sekretariacie Akademii 50+, codziennie w godzinach 10:00-16:00; telefon: 61 22 30 448 (www.akademia50plus.edu.pl)

Liczba miejsc ograniczona!

*Tydzień z Internetem 2013 to międzynarodowa kampania trwająca od 18 do 24 marca, koordynowana przez Telecentre-Europe. W poprzednich dwóch edycjach udział wzięło ponad 250 tysięcy osób z kilkudziesięciu krajów, w tym 15 tysięcy osób z Polski. Polską edycję kampanii koordynują: Fundacja Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego, Fundacja Pomocy Matematykom i Informatykom Niesprawnym Ruchowo oraz Stowarzyszenie Miasta w Internecie. Spotkania przeprowadzane w ramach kampanii mają pokazać ciekawe i praktyczne możliwości wykorzystania różnorodnych zasobów Internetu i zastosowań nowoczesnych technologii. Tematem przewodnim jest eksperymentowanie.