W środę, 3 lipca o godzinie 11.00, Kino Pod Baranami zaprasza na ostatnie przed przerwą wakacyjną spotkanie filmowe Dojrzałego Kina. Tym razem będzie to film „Przed północą”.

„Przed północą” (reż.: Richard Linklater) to ostatnia część trylogii z cyklu „Przed wschodem słońca” i „Przed zachodem słońca” z Julie Delpy i Ethanem Hawke’em w rolach głównych. Po raz pierwszy para spotkała się w pociągu do Wiednia, dziewięć lat później wpadli na siebie w Paryżu – teraz nadszedł czas na wakacje i greckie wyspy.

O filmie:

Jesse (Ethan Hawke) i Celine (Julie Delpy) są ze sobą już siedem lat. Co się wydarzy w ich związku na wakacjach w słonecznej Grecji? Ta dwójka z pewnością nie będzie się ze sobą nudzić. Błyskotliwe rozmowy, cięte riposty, sarkastyczny humor i emocje jeszcze bardziej intensywne niż wcześniej – tego lata on i ona poznają się na nowo.

Na finał trylogii czekaliśmy osiemnaście lat. Reżyser i scenarzysta Richard Linklater pozwolił dorastać Jessemu i Celine razem z widzami. Każdą z części serii realizował po dziewięcioletniej przerwie.

Ethan Hawke o filmie: „Poprzednie filmy opowiadały o pewnym marzeniu, fantazji o kimś, kto mógłby być naszą drugą połową. W trzecim filmie chcieliśmy zderzyć to marzenie z rzeczywistością”.

„Z jego [Linklatera] trylogią jest jak z dobrym związkiem – im dalej, tym ciekawiej, zabawniej, sprawniej, czulej, bardziej inteligentnie i pikantnie” – Anna Bielak, Interia.pl.