Wrocławskie Centrum Seniora serdecznie zaprasza do udziału w międzypokoleniowych wydarzeniach w ramach „Dni Babci i Dziadka”, podczas których głównymi gwiazdami będą babcie, dziadkowie i wnukowie.

Wrocławskie Centrum Seniora serdecznie zachęca dziadków wraz z wnukami do udziału w wielu inspirujących i ciekawych wydarzeniach związanych z obchodami Dnia Babci i Dnia Dziadka. Przez cały styczeń dziadkowie mogą wraz z wnukami korzystać z szerokiej oferty Wrocławskiego Centrum Seniora.

Atrakcje dla seniorów i ich rodzin przygotowały liczne instytucje partnerskie oraz organizacje senioralne, a także dzieci i młodzież. W bogatym programie nie zabraknie ciekawych warsztatów, sportowych wyzwań, zdrowotnych i kosmetycznych porad, hucznych zabaw podczas karnawałowych i kulturalnych imprez, a także ambitnych konkursów z cennymi nagrodami, specjalnych ofert i międzypokoleniowych upominków.

Sporo międzypokoleniowych atrakcji w dniach 18-20 stycznia zapewni Miejskie Centrum Usług Socjalnych, 20 stycznia wiele proponuje również Kontury Kultury, a także inspirujące Wrocławskie Centrum Nauki Humanitarium (20-23 stycznia).

Mennica Wrocławska zaprasza 27 stycznia na wykład z niezwykle aktualnym tematem o przekazywaniu majątku. Nie może zabraknąć również międzypokoleniowych warsztatów przygotowanych przez seniorów, czyli zajęć z filcowania w wykonaniu absolwentów Akademii Sztuki Trzeciego Wieku (21 stycznia) oraz spotkania o tożsamości młodego pokolenia na podstawie doświadczeń rodzinnych, które poprowadzi aktywna seniorka Ewa Rapacz (27 stycznia). Wiele rodzinnych spotkań tematycznych proponują także filie Miejskiej Biblioteki Publicznej (20-21 stycznia).

Ale to nie wszystko. W programie znajdują się również warsztaty kulinarne, trening nordic walking, a także sentymentalny spacer po Wrocławiu z przewodnikiem miejskim. Dziadkowie otrzymają również możliwość skorzystania z konsultacji zdrowotnych. Nie zabraknie też wydarzeń dla osób zainteresowanych muzyką – koncerty oraz potańcówki to również część obchodów „Dni Babci i Dziadka”.

Szczegółowy, niezwykle bogaty harmonogram wydarzeń dostępny jest na stronie Wrocławskiego Centrum Seniora.

Więcej informacji dostępnych również: w siedzibie Wrocławskiego Centrum Seniora, przy pl. Dominikańskim 6, pod tel. 71 772 49 13, a także mailowo: kamila.polanska@wcrs.wroclaw.pl.

DNI BABCI I DZIADKA_2016_plakat ogólny