Ponad pół tysiąca seniorów z całego województwa dolnośląskiego przyjechało w połowie maja do Lubania, gdzie odbył się VII Przegląd Dorobku Artystycznego Seniorów. Polecamy Państwu zobaczenie relacji filmowej z tego wydarzenia.

Najróżniejsze talenty i pasje zaprezentowali seniorzy podczas VII Przeglądu Dorobku Artystycznego Seniorów w Lubaniu. Na miejsce przyjechały zarówno zespoły wokalno-instrumentalne, jak i chóry senioralne, kabarety czy grupy taneczne. Nie zabrakło też osób interesujących się rękodziełem artystycznym, które prezentowały swój dorobek z całego roku. Wielu uczestników tego wydarzenia przyjechało na nie kolejny raz, doceniając możliwość pokazania swoich osiągnięć i zobaczenia innych seniorów w działaniu.

Imprezę jak co roku w maju organizował Ośrodek Wsparcia Dziennego w Lubaniu. Instytucja ta na co dzień wspiera w różny sposób seniorów. Prowadzi Akademię Seniora, organizuje warsztaty teatralne, plastyczne, a nawet takie, podczas których można nauczyć się projektować stroje. W ofercie ma również różne zajęcia sprawnościowe. Przeglądy Dorobku Artystycznego Seniorów wśród tych akcji mają jednak największą skalę.

VII Przegląd Dorobku Artystycznego Seniorów odbył się 15 maja 2014 r. w Lubańskim Miejskim Domu Kultury.