Użytkownicy smartfonów korzystają z coraz to nowszych mediów społecznościowych i aplikacji mobilnych. Czym jest Snapchat i dlaczego podbija świat młodych użytkowników telefonów?

Snapchat jest jednym z nowych mediów społecznościowych. Jest szczególnie popularna wśród nastolatków i dwudziestolatków. To jedna z najczęściej pobieranych aplikacji na telefon! Jej ikoną i znakiem rozpoznawczym jest mały biały duszek na żółtym tle.

Jak działa Snapchat?

Snapchat działa jak komunikator do wysyłania błyskawicznych wiadomości. W odróżnieniu od innych komunikatorów, np. aplikacji do wysyłania SMS-ów lub czatu na Facebooku, ludzie wysyłają tu przede wszystkim wiadomości… zdjęciowe lub krótkie filmiki.

Czytaj więcej w CafeSenior: Internet bez tajemnic – selfie >>

Jak używać Snapchata?

Aby zacząć korzystać z tej aplikacji, najpierw trzeba pobrać ją na telefon i założyć konto użytkownika. To proste i o to właśnie chodzi twórcom aplikacji. Zdjęcia i filmiki można wysyłać bezpośrednio wybranej osobie. Odbiorca zobaczy przesłany filmik lub zdjęcie. Co ważne, zdjęcie będzie widoczne maksymalnie przez 10 sekund. A przesłane wiadomości nie zapisują się automatycznie w telefonie.

Wielu użytkowników ma śmiałość przesyłać zdjęcia, których nie opublikowaliby na przykład na Facebooku lub nie wysłaliby e-mailem.

Użytkownicy, którzy chcą, aby ich zdjęcia i filmiki zobaczyło więcej osób, mogą tworzyć tak zwane „My stories”, czyli własne historie. Opublikowane w ten sposób zdjęcia lub nagrania będą widoczne dla znajomych przez 24 godziny od chwili publikacji.

Czytaj więcej w CafeSenior: Internet bez tajemnic – memy >>

Co to znaczy snapować?

Snapować w młodzieżowym języku oznacza dosłownie tyle co… korzystać ze Snapchata. A „snap” to po prostu zdjęcie lub filmik wysyłany za pomocą Snapchata.

Mamy nadzieję, że od teraz słowa „Snapchat”, „snap” lub „snapować” nie będą już dla nikogo tajemnicą!

Czytaj więcej w CafeSenior: Jaki powinien być idealny komputer dla seniora? >>