Drodzy Państwo, w tym tygodniu polecamy wyjątkowe sposoby na sylwestrową zabawę i przyglądamy się postanowieniom noworocznym – czy są one potrzebne? Oto 5 rzeczy, o których chcieliby Państwo wiedzieć w tym tygodniu.

1. Sylwestrowe szaleństwo czy spokojna zabawa?

Co roku zadajemy sobie to samo pytanie: jak spędzić Sylwestra? Czy spotkać się w gronie najbliższych znajomych, czy pójść na bal? A może wybrać sylwestrowy wyjazd ze znajomymi z klubu seniora? Już we wtorek Karolina Malinowska podpowie sprawdzone pomysły na sylwestrową zabawę!

2. Babcia i wnuczka gotują: sernik

Na świątecznym stole nie może zabraknąć ciasta. Cóż by to bowiem było za świętowanie bez deseru? A wiadomo, że nic tak dobrze nie komponuje się z kawą wypijaną w rodzinnym gronie podczas Bożego Narodzenia, jak sernik. Już w środę Paulina Owsińska zdradzi Państwu sprawdzone przepisy na sernik w wersji tradycyjnej i nowoczesnej. Palce lizać!

3. Czy postanowienia noworoczne są potrzebne?

Koniec roku nastraja do robienia podsumowań. Częściej niż zwykle zastanawiamy się w tym czasie nad tym, jak nam upłynęły ostatnie dwanaście miesięcy, co się udało, co się nie udało, co było trudne, co przyszło niezwykle łatwo, co zyskaliśmy, co straciliśmy, czego się nauczyliśmy. To najlepszy moment, żeby wyciągać wnioski na przyszłość. Polecamy artykuł Pauliny Owsińskiej, który ukaże się w CafeSenior w najbliższą środę.

4. Urodziny, urodziny!

28 grudnia 1899 roku przyszedł na świat… Eugeniusz Bodo! W tym tygodniu świętujemy sto szesnastą rocznicę jego urodzin. Eugeniusz Bodo był jednym z najbardziej lubianych i popularnych aktorów dwudziestolecia międzywojennego. Debiutował na scenie w 1917 roku, szybko zagościł na stałe na scenie kabaretów i teatrów rozrywkowych. Od lat trzydziestych pisał scenariusze i produkował filmy. Znamy go z filmów takich jak „Głos pustyni”, „Bezimienni bohaterowie” czy „Czarna perła”, do dziś zachowały się w naszej kulturze piosenki wykonywane przez Bodo – „Umówiłem się z nią na dziesiątą”, „Sex appeal to nasza broń kobieca”, „Już taki jestem zimny drań” czy „Ach, te baby”. Polecamy Państwu jedną z nich:

5. Żwawym krokiem w Nowy Rok!

Drodzy Państwo, życzymy Wam mocy pozytywnej energii, umiejętności cieszenia się z małych rzeczy i dostrzegania dobrych stron w każdej sytuacji. Dziękujmy sobie nawzajem za życzliwość i ciepłe słowa, doceniajmy to, co mamy i cieszmy się z życia. A jeśli przyjdzie czas na zmiany, to życzymy wszystkim aby były to zmiany na lepsze, takie zmiany, które inspirują do dalszego rozwoju i budują. Wkroczmy żwawo w Nowy Rok! Wszystkiego najlepszego!